Android L obliczy czas potrzebny do naładowania smartfona lub tabletu

Android L, którego premiera została zapowiedziana na jesień tego roku, wprowadzi mnóstwo różnych nowości. Jedną z nich ma być możliwość oszacowania przez system operacyjny czasu, jaki będzie potrzebny do pełnego naładowania smartfona lub tabletu.

Kilka dni temu Google zaprezentowało nową wersję swojego systemu operacyjnego dla urządzeń przenośnych. W przeciwieństwie do poprzednich wydań nie zostało ono jeszcze udostępnione użytkownikom. Zmian tym razem będzie na tyle dużo, że twórcy postanowili wstrzymać się z dystrybucją uaktualnienia do jesieni. Teraz wszyscy chętni mogą pobrać obraz z wczesną wersją Androida L i zainstalować system na smartfonie Nexus 5 lub tablecie Nexus 7 (2013).

Android L, który najprawdopodobniej zadebiutuje oficjalnie jako Android 5.0 Lollipop, trafił już w ręce pierwszych testerów. Użytkownicy zaczynają odkrywać funkcje, o których podczas prezentacji nie było mowy, lub tylko pobieżnie o nich napomknięto. Jedną z takich nowości jest wskaźnik pokazujący czas do pełnego naładowania urządzenia mobilnego. Wiadomość o tym dodatku została opublikowana przez serwis Android Police, którego redaktorzy testują już rozwojowe wydanie nowej wersji mobilnego systemu operacyjnego Google.

Android L obliczy czas potrzebny do naładowania smartfona lub tabletu

Oprócz czasu do naładowania urządzenia oprogramowanie ma też oszacować, jak długo urządzenie będzie pracowało na zasilaniu bateryjnym. Informacje o czasie do naładowania baterii mają trafić na ekran blokady. Algorytm ma stale śledzić to, jak użytkownik wykorzystuje telefon i na podstawie danych z przeszłości będzie starał się wyliczyć realny czas pracy z najlepszym możliwym prawdopodobieństwem.