Android L to Android Lollipop, a przynajmniej wszystko na to wskazuje

Google zaprezentowało nową wersję swojego systemu operacyjnego w czerwcu tego roku. System został przedstawiony mediom i konsumentom jako Android L. Najprawdopodobniej jednak podczas oficjalnej premiery dostanie swój własny numer i nazwę pochodzącą od gatunku słodyczy.

Do tej pory wszystkie wydania systemu Android były oznaczone kolejnym numerem i nazwą nawiązującą do słodkości wykorzystującą kolejne litery alfabetu od 1.5 Cupcake aż do 4.3 Jelly Bean. Ostatnia wersja, czyli Android 4.4 KitKat, otrzymała nazwę od konkretnego produktu, czyli batonika firmy Nestle. Nie był to jak podejrzewano wcześniej Android Key Lime Pie.

Po prezentacji nowej wersji Androida w wersji rozwojowej na początku w sieci rozgorzały spekulacje, jaką nazwę będzie nosić nowy system tajemniczo nazywany Android L. Jeśli Google utrzyma partnerstwo z Nestle, to spodziewaną nazwą byłby Android Lion. Wygląda jednak na to, że tak się nie stanie.

Android L to Android Lollipop, a przynajmniej wszystko na to wskazuje

Opublikowana przez Google z okazji urodziny animacja GIF może sugerować, że nowy Android będzie nazywał się Lollipop, czyli po polsku lizak. Na obrazku widać interfejs Google Now, gdzie zadane zostaje pytanie “dlaczego umieszczamy na torcie świeczki”. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że w grafice w tle widać właśnie lizaki zamiast świeczek.

Nadal nie jest to jednak oficjalne potwierdzenie. Możliwe, że Google nie podpisało jeszcze umowy z Nestle, ale ciągle trwają rozmowy nad tym, aby po KitKacie przyszedł Lion. Lollipop może być po prostu planem awaryjnym. Teraz nie pozostaje nam jednak nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. Pełną nazwę Androida L oraz jego oznaczenie numeryczne poznamy zapewne pod koniec przyszłego miesiąca.

źródło: vr-zone.com