Android L to niekoniecznie Android 4.5 Lion lub Android 5.0 Lollipop

Android L został zaprezentowany w czerwcu tego roku na konferencji Google I/O. Po prezentacji została udostępniona wersja rozwojowa tego systemu operacyjnego do smartfonów i tabletów. Premiera oprogramowania powinna ma miejsce jeszcze w tym miesiącu, ale nadal nie wiemy, jaką dokładnie nazwę przyjmie nowy Android.

Do tej pory wszystkie kolejne wersje systemu Android brały swoje nazwy kodowe od różnych gatunków słodyczy. Każda kolejna zaczynała się od następnej litery alfabetu począwszy od 1.5 Cupcake po 4.1-4.2 Jelly Bean. Najnowszy Android 4.4 KitKat po raz pierwszy swoje oznaczenie wziął nie od gatunku słodkości, a od konkretnego ich rodzaju. Stało się to dzięki partnerstwu firm Google (odpowiedzialnej za rozwój Androida) i Nestle (producenta batoników).

W związku z tym partnerstwem od razu powstały spekulacje, jak może nazywać się kolejna wersja systemu Android. Wśród najczęściej powtarzanych propozycji był Android Lion, którego nazwa mogłaby być tożsama z innym produktem Nestle. Nie wiemy jednak, czy umowa między Google i Nestle będzie kontynuowana w tym roku. Może okazać się, że Android 4.4 KitKat był jedyny w swoim rodzaju.

Z tego powodu zaczęto spekulować, że nowy Android może powrócić do nazwy zaczerpniętej od konkretnego z gatunku słodyczy, a samo Google sugerowało jedną z grafik, że może to być Android Lollipop. Jak jednak donosi serwis Phone Arena, oficjalna nazwa nowego Androida może być zupełnie inna. Android L po swoim debiucie może nosić, jeśli wierzyć doniesieniom, nazwę Licorice, vczyli Lukrecja.

Wskazuje na to post w serwisie Google Plus udostępniony przez osobę o nazwisku Giovanni Calabrese. Jest on jednym z projektantów statuetek przedstawiających kolejne wydania Androida stawiane w siedzibie Google. Oczywiście nie zdradził on wprost nazwy nowego systemu, ale wspominał w niejednoznaczny sposób w swoim wpisie o smakach lukrecji. Warto dodać, że na grafice z okazji 16 urodzin Google z lizakami również znalazła się lukrecja.

źródło: phonearena.com