Android Lollipop w wersji 5.0.1 ma problemy z obsługą pamięci

Na Google Issue Tracker pojawiły się wpisy, z których wynika, że Android 5.0.1 ma poważny problem z "wyciekiem" pamięci operacyjnej.

Najnowszy system Google - Android 5.0 Lollipop - obecny jest jedynie na urządzeniach z linii Nexus i niewielkiej liczbie smartfonów czołowych firm takich jak Samsung, czy LG. W związku z tym nie był jeszcze ujmowany w ostatnim rankingu popularności poszczególnych wersji, który co miesiąc Google publikuje na stronie dla deweloperów.

Firma Google udostępniła już także dla urządzeń Nexus aktualizację Android 5.0.1, która, jak się okazuje, przysparza użytkownikom poważnych problemów związanych z wyciekiem pamięci (potwierdzone dla niektórych egzemplarzy Nexusa 7 (2013), Nexusa 4 i Nexusa 5): system zamyka otwarte aplikacje i wymusza przeładowywanie domowego ekranu. Rezerwuje nawet do 1,5 GB pamięci operacyjnej zamiast ok. 500 MB.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [17.09.2021]

"Jestem bliski porzucenia mojego Nexusa 5", "To najbardziej irytujący błąd oprogramowania jaki widziałem" - oto przykładowe wpisy oburzonych właścicieli urządzeń korzystających z wadliwego Androida.

Jeżeli doświadczyłeś podobnego problemu musisz uzbroić się w cierpliwość. Z racji tego, że Google wydało już dla tabletu Nexus 7 (2012) Androida 5.0.2 , stosowna poprawka zostanie udostępniona najprawdopodobniej wraz z Androidem 5.0.3.