Android Lollipop: wiemy, które smartfony Motoroli go dostaną. Jest wśród nich Moto E

System Google Android 5.0 Lollipop zaprezentowany. Wiemy już też, które modele smartfonów Motoroli, producenta Nexusa 6, go otrzymają.

Firma Google zaprezentowała oficjalnie system Android 5.0 Lollipop. Zadebiutuje on na dwóch urządzeniach z linii Nexus - smartfonie (phablecie) Motorola Nexus 6 i tablecie HTC Nexus 9.

Kilka godzin temu dowiedzieliśmy się też, które ze starszych smartfonów wspomnianej Motoroli otrzymają aktualizację do "Lizaka". Lista ta prezentuje się następująco: Moto X (pierwsza i druga generacja), Moto G (pierwsza i druga generacja), Moto G z 4G LTE, Moto E, Droid Ultra, Droid Maxx i Droid Mini.

Oczywiście każdy spodziewał się, że znajdzie się na niej taki model, jak Moto X. Miło jest jednak też widzieć, że najnowsze oprogramowanie Google zagości na urządzeniu z dolnej półki, jakim jest Moto E.

Ile użytkownicy wspomnianych smartfonów Motoroli poczekają na aktualizację? Dokładnie nie wiadomo. Biorąc jednak pod uwagę to, co działo się w 2013 roku z Androidem 4.4 KitKat, można być chyba pewnym, że nie będą musieli (tak jak właściciele smartfonów innych czołowych firm) długo na niego czekać.