Android M zapowiedziany

Android M pojawił się w zapowiedzi jednej z sesji konferencji Google I/O 2015.

Już wkrótce będziemy najprawdopodobniej mogli poznać następcę Androida Lollipop - Androida M. Na stronie Google na chwilę zamieszczono bowiem zapowiedź jednej z sesji zaczynającej się 28 maja konferencji Google I/O 2015. Jej najważniejszy fragment brzmiał: "Android M zapewni moc Androida dla wszelkich rodzajów miejsc pracy".

Android M pojawi się podczas sesji „Android for Work”. Pytanie tylko, czy zostanie oficjalnie zaprezentowany, czy też omówione zostaną jedynie jego kluczowe cechy.

Z popularnością Androida Lollipop wciąż jest słabo. System zadebiutował na rynku 3 listopada 2014 roku. Najnowsze statystyki Google pokazują, że obecnie należy do niego blisko 10 % "androidowego" rynku. To wciąż słaby wynik, lecz warto zaznaczyć, że w porównaniu do poprzedniego "lizak" "zaliczył" znaczący skok, o ponad 4 punkty procentowe. Warto też dodać, że największy wpływu na ten "sukces" niestety nie miała jakaś nieoczekiwana zmiana w zakresie polityki aktualizacyjnej producentów sprzętu, lecz wprowadzenie na rynek nowej generacji flagowych smartfonów.