Android MIUI w wersji 6 zaprezentowany na wideo

Jedna z najpopularniejszych modyfikacji Androida doczekała się nowej wersji. MIUI od Xiaomi, bazujące na najnowszym stabilnym Androidzie 4.4 KitKat, zostało zaprezentowane w formie materiału wideo w serwisie YouTube. Twórcy odchudzili nakładkę i wzbogacili ją o nowe funkcje.

MIUI to jedna z najpopularniejszych modyfikacji systemu mobilnego od Google. Użytkownicy urządzeń z Androidem po instalacji tej nakładki wizualnej otrzymują dostęp do nieobecnych w standardzie funkcji oraz zupełnie nową szatę graficzną, w tym pulpit i ikony aplikacji. Wygląd nakładki opracowanej przez Xiaomi przypomina nieco system iOS od Apple. To właśnie z tej wersji zielonego robota korzystają smartfony i tablety zdobywającej coraz większą popularność firmy Xiaomi.

Android MIUI w wersji 6 zaprezentowany na wideo

Nakładka MIUI od Xiaomi doczekała się już szóstej wersji, która ma działać jeszcze sprawniej od poprzedników. Teraz za bazę systemu robi Android 4.4 KitKat, czyli najnowsza stabilna wersja oprogramowania od Google. Interfejs jest teraz lżejszy i wygodniejszy w obsłudze, a zmiany można obejrzeć na załączonym materiale wideo z serwisu YouTube. System ma też teraz lepiej zarządzać pamięcią RAM i pobierać mniej prądu, niż w przypadku wersji piątej.

Zobacz również:

Z MIUI 6.0 mogą skorzystać jak na razie tylko betatesterzy korzystający ze smartfonów Xiaomi MI3 oraz MI4, ale w przyszłości po wydaniu stabilnej wersji modyfikacji zostanie ona udostępniona użytkownikom takich urządzeń jak MI2, MI2A, Redmi oraz Redmi Note. W przyszłości może zostać udostępniona też paczka z szóstą wersją MIUI dla urządzeń od innych producentów.