Android Market dostępny dla Kindle Fire. Tylko do "zwiedzania"

Amazon wydał dla tabletu Kindle Fire uaktualnienie o numerze 6.2.1. Dzięki niemu użytkownicy uzyskali m.in możliwość odwiedzania sklepu Android Market. Niestety niektórych z nich czeka również nieprzyjemna niespodzianka w postaci blokady dostępu do konta ROOT.


Do tej pory właściciel tabletu Kindle Fire próbujący wejść do sklepu Android Market był natychmiast przekierowywany do Amazon AppStore. Wraz z najnowszym uaktualnieniem noszącym numer 6.2.1 blokada ta została usunięta.

Niestety nie oznacza to, że można za pomocą Kindle Fire pobierać i instalować aplikacje ze sklepu Google'a. I wcale nie chodzi tutaj o inną "sztuczkę" Amazona. Po prostu dostosowując do własnych potrzeb system Android usunął on z niego tzw. "profit layer". Powoduje to powstawanie problemów z kontem Google, które pozwala na skojarzenie sklepu Android Market z "androidowym" urządzeniem.

Czego można jeszcze oczekiwać po udostępnionej aktualizacji?

Aktualizacja pozytywnie wpływać ma na wydajność przeglądarki internetowej Silk. Oferuje też personalizację ekranu startowego.

Czy to wszystko?

Niestety dla części użytkowników aktualizacja blokuje także dostęp do konta ROOT, czyli zamyka drogę do wgrywania spersonalizowanych ROM-ów. Oczywiście nie na zawsze...