Android Market - pobrano już 10 miliardów aplikacji

Sklep z aplikacjami dla systemu Android przekroczył właśnie 10 miliardów pobrań, a jego tempo wzrostu to miliard aplikacji miesięcznie. Dla porównania, Apple App Store osiągnął 15 miliardów pobrań w czerwcu. Szacuje się, że na świecie jest około 200 milionów urządzeń z iOS i tyle samo z Androidem.

Android Market - 10 miliardów pobrań

Na blogu Google Mobile podano, że w ostatni weekend z Android Market pobrano 10-miliardową aplikację. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć dokąd doprowadzi nas to przyśpieszenie wzrostu w 2012 roku - powiedział Eric Chu, zarządzający Android Developer Ecosystem.

Aby uczcić tę okazję, Google we współpracy z deweloperami przygotowało niespodziankę. Każdego z 10 dni świętowania udostępni po 10 aplikacji w cenie 10 centów (w polskim markecie 0,33 PLN). Dzisiejszy zestaw to Asphalt 6 HD, Color & Draw for Kids, Endomondo Sports Tracker Pro, Fieldrunners HD, Great Little War Game, Minecraft, Paper Camera, SketchbookMobile, Soundhound Infinity i Swiftkey X.

Android Market został otworzony 22 października 2008 roku, czyli nieco ponad trzy miesiące po sklepie Apple App Store, który otworzono 10 lipca. Są to obecnie największe platformy rozprowadzające aplikacje dla smartfonów i tabletów.