Android Market z funkcją auto-aktualizacji wszystkich aplikacji

Nowa wersja Android Market (3.3.11) pozwala na ustawienie automatycznych aktualizacji wszystkich aplikacji w jednym miejscu. Do tej pory należało zaznaczyć odpowiednie pole wyboru przy każdej z naszych aplikacji.

Android Market
Uproszczenie procesu auto-aktualizacji wydaje się być dobrym pomysłem. Co więcej dodano także funkcję, z której skorzystanie powoduje, że automatyczne aktualizacje będą odbywały się tylko wtedy, gdy jesteśmy podłączeni do internetu za pomocą Wi-Fi. Dzięki tej opcji nie stracimy całego naszego pakietu danych na pobieranie aktualizacji, o których nawet nie wiedzieliśmy.

Nowa wersja Android Market nie została jeszcze oficjalnie wydana przez Google, ale niecierpliwi mogą pobrać wersję, która wyciekła od producenta i pojawiła się w serwisie Android Police. Należy tu zaznaczyć, że nie jest ona w pełni stabilna, co będzie szczególnie widoczne na tabletach z systemem Honeycomb.

Oprócz wymienionych powyżej, Android Market 3.3.11 nie wprowadza wielu innych zmian. Wśród nowości znajduje się jeszcze możliwość automatycznego dodawania skrótów do nowych aplikacji na ekranie głównym oraz opcja komend głosowych w polu wyszukiwania sklepu. Wprowadzono także kilka zmian interfejsu.