Android N: kolejne nowości

Android N zaoferuje kilka przydatnych zmian o czym mogli przekonać się deweloperzy instalując Androida N Developer Preview. Dzisiaj dołączają do nich kolejne za sprawą udostępnionego właśnie Androida N Developer Preview 2.

Na początku marca firma Google zaskoczyła mobilny świat udostępniając wcześniej niż oczekiwano pierwszą wersję poglądową systemu Android N (dzisiaj wiemy już, że będzie on nosił numer 7.0) przeznaczoną dla deweloperów. Dzisiaj internetowy gigant oddał do ich dyspozycji kolejną wersję: Android N Developer Preview 2 (tak naprawdę tuż po Androidzie N Developer Preview pojawiła się jeszcze aktualizacja usuwająca różne błędy). Można z niej skorzystać na dwa sposoby:

- pobrać obraz i ręcznie zainstalować

- uzbroić się nieco w cierpliwość i poczekać na aktualizację OTA (over-the-air)

Android N Developer Preview 2 - dla kogo?

Android N Developer Preview 2 przeznaczony jest dla deweloperów posiadających jedno z następujących urządzeń: Nexus 6P, 5X, 6, 9, lub Pixel C.

Android N Developer Preview 2 - co wnosi?

Android N Developer Preview 2 oferuje m.in:

- nowe API dla renderowania 3D noszące oznaczenie Vulcan, które powinno szczególnie przydać się twórcom gier

- skróty w launcherze ("teraz aplikacje mogą definiować skróty, które użytkownicy mogą umieścić w swoim launcherze, co pomoże im w szybszym wykonaniu danej akcji. Skróty te odnoszą się do konkretnych punktów wewnątrz aplikacji takich jak wysłanie wiadomości do najlepszego przyjaciela, nawigację do domu w aplikacji mapowej, lub odtworzenie następnej części serialu w aplikacji obsługującej media" - tłumaczy Google)

- Emoji Unicode 9, co oznacza, że emotikony będą wyglądały na bardziej ludzkie

Android N - emotikony

Android N - emotikony

Oczywiście nie zabrakło też naprawy różnych błędów.