Android N: zabierajcie się za wymyślanie nazwy

Android N to wyższa wydajność, większe bezpieczeństwo i lepsza produktywność - zapowiada Google ogłaszając jednocześnie konkurs na nazwę nowego systemu.

Na konferencji I/O firma Google zapowiedziała, że w najnowszej wersja Androida - 7.0 - noszącej obecnie nazwę roboczą Android N stawia na poprawę w zakresie trzech elementów: wydajności, bezpieczeństwa i produktywności.

Poprawa pierwszego z nich zrealizowana ma być dzięki zastąpieniu OpenGL nowym API Vulcan. Niskopoziomowe programowanie zapewniać ma znaczący wzrost wydajności nie tylko w grach, ale również pozytywnie wpłynąć na ogólną pracę Androida 7.0. Co więcej, dzięki temu rozwiązaniu wydłużony ma być także czas pracy smartfonów i tabletów.

W przypadku drugiego elementu doczekamy się nowego systemu aktualizacji, który tak jakby za plecami użytkownika będzie znacznie efektywniej dbał o bezpieczeństwo.

W przypadku produktywności użytkownicy Androida 7.0 będą mogli liczyć m.in. na wsparcie dla multitaskingu na podzielonym ekranie oraz możliwość skorzystania z rozwiązania podobnego do Night Shift na iOS (tryb nocny).

Pomóżcie wybrać nazwę

Podczas konferencji dowiedzieliśmy się też, że to internauci będą mogli zaproponować nazwę dla Androida N. W tym celu została uruchomiona specjalna strona, na której można to zrobić.

Na koniec zamieszczę jeszcze tylko poniżej istotną informację wyciągniętą z "Wytycznych dotyczących zgłoszeń na konkurs NameAndroidN"

"KONKURS MA CHARAKTER WYŁĄCZNIE ROZRYWKOWY. NAZWY PRZESŁANE PRZEZ UCZESTNIKÓW NIE BĘDĄ OCENIANE. DLA UCZESTNIKÓW NIE SĄ PRZEWIDZIANE ŻADNE NAGRODY ANI PREMIE PIENIĘŻNE."