Android One już dostępny w Europie, ale cena poraża

Pierwsze urządzenie z rodziny Android One trafi do sprzedaży w Europie. Niestety osoby ostrzące sobie zęby na tani budżetowy smartfon namaszczony przez samo Google będą rozczarowane tym debiutem.

Android One to linia smartfonów przygotowanych w ścisłej współpracy z Google. W przeciwieństwie do rodziny Nexus nie są to jednak urządzenia ze średniej lub górnej półki przeznaczone na rynek globalny. Te telefony przygotowano z myślą zwłaszcza o rynkach rozwijających się. Pierwotnie do sprzedaży trafiły w Indiach. Cechuje je atrakcyjna cena oraz system Android pozbawiony nakładki producenta.

Jeden z modeli należący do rodziny Android One pojawi się jednak z opóźnieniem do Europy. Nosi on nazwę Karbonn Sparkle V, ale z perspektywy mieszkańca Starego Kontynentu nie będzie to zbytnio interesujący sprzęt. Specyfikacja sprzętu pokazuje, że mamy do czynienia z telefonem z niskiej półki cenowej i wydajnościowej.

Zobacz również:

Android One już dostępny w Europie, ale cena poraża

Urzadzenie cechuje się 4,5-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 854 na 480 pikseli. Smartfon Karbonn Sparkle V wyposażony został w procesor MediaTek MT6582 taktowany zegarem 1,3 GHz, układ graficzny Mali-400 i 1 GB pamięci RAM. Oprócz tego w urządzeniu z linii Android One znalazło się zaledwie 4 GB pamięci wewnętrznej oraz ds sloty na karty SIM.

Android One Karbonn Sparkle V pojawił się w ofercie brytyjskiego oddziału sklepu Amazon, ale cena jak za sprzęt o takich parametrach wydaje się dość zaporowa. Telefon wyceniony został na 130 funtów, która w związku z promocjami Black Friday spadnie do 100 funtów. To jednak podobna cena, w jakiej można kupić bardzo ciepło przyjętą przez rynek Motorolę Moto G.

źródło: gsmarena.com