Android One w kolejnym regionie. Infinix Hot 2 trafi do sprzedaży w Afryce

Android One to projekt Google mający na celu wprowadzenie na rynku rozwijające się tanich smartfonów z oprogramowaniem pozbawionym zbędnych dodatków od producenta. Urządzenia stworzone w ramach tej inicjatywy trafiają na kolejny rynki zbytu. Jedno z nich, czyli Infinix Hot 2, jest od dzisiaj dostępny w Afryce Północnej.

Urządzenia z rodziny Android One trafiają na kolejne rynki, a program mający za zadanie dostarczyć do mniej zamożnych krajów przyzwoite smartfony w niewygórowanej cenie stale się rozwija. Afryka Północna to kolejny region, gdzie urządzenia będące częścią Android One są teraz dostępne.

Wcześniej smartfony z linii Android One trafiły do takich krajów jak Pakistan, Tajlandia i Mjanma. Następna w kolejce jest Afryka Północna. Smartfon o nazwie Infinix Hot 2 będzie można kupić od teraz w takich krajach jak Egipt, Ghana, Wybrzeże Kości Słoniowej, Kenia i Maroko. Łącznie Android One jest do kupienia oficjalnie w 16-tu krajach.

Infinix Hot 2, podobnie jak inne urządzenia z rodziny Android One, nie poraża specyfikacją - zwłaszcza patrząc z perspektywy mieszkańców europejskiego państwa. W telefonie znalazł się czterordzeniowy procesor marki MediaTek, 16 GB pamięci wewnętrznej i slot na kartę microSD i gniazdo Dual SIM.

Infinix Hot 2 będzie można kupić w Afryce

Infinix Hot 2 będzie można kupić w Afryce

Urządzenie będzie dostępne w dwóch wariantach różniących się ceną i ilością RAM. Wariant zwykły będzie miał 1 GB pamięci i dostępny będzie w kolorze czerwonym, niebieskim, białym i czarnym. Wariant premium wyposażono w 2 GB pamięci i ma on obudowę w kolorze złotym.

Podobnie jak w przypadku innych smartfonów Android One, tak samo w Infinix Hot 2 użytkownicy mogą cieszyć się najnowszą wersją systemu, czyli Androidem 5.1 Lollipop, a w planach jest aktualizacja do Androida 6.0 Marshmallow. Cena urządzenia to równowartość 87 dol, czyli w przeliczeniu ok. 330 zł.

źródło: 9to5google.com