Android Pay dostępny dla polskich konsumentów

System Google Android Pay umożliwiający dokonywanie płatności z poziomu smartfona został udostępniony polskim użytkownikom.

Polscy właściciele smartfonów z Androidem otrzymali właśnie możliwość korzystania z aplikacji Android Pay, a więc mobilnego systemu płatności. Polska jest szóstym krajem na świecie i drugim krajem w Europie, w którym usługa pozwalająca na przechowywanie kart płatniczych, kredytowych, podarunkowych oraz lojalnościowych została udostępniona. Początkowo będą mogli po nią sięgnąć klienci banków Alior Banku, T-Mobile i BZ WBK. Wkrótce do tego grona dołączy mBank natomiast w kolejnych miesiącach kolejne banki. Obsługiwane karty to Visa i Mastercard.

Za pomocą Android Pay możliwe będzie płacenie w ponad 400 tysiącach punktów sprzedaży na terenie Polski a także z poziomu wielu aplikacji (np. Uber, Allegro), których liczba powinna szybko rosnąć ponieważ deweloperzy otrzymali od Google dostęp do API usługi. Jej konfigurowanie poprzez dodawanie kolejnych kart jest proste podobnie jak samo płacenie, podczas którego wystarczy jedynie smartfon z włączonym NFC wybudzić i zbliżyć do terminala płatniczego. Dopiero w przypadku transakcji o wartości powyżej 50 złotych trzeba będzie wpisać kod PIN na terminalu.

Wymagania: smartfon działający pod kontrolą Androida w wersji 4.4 lub nowszej (nie może być zrootowany) i wyposażony w moduł NFC.