Android Pie trafia na Galaxy J4, Galaxy J4+ i Galaxy J6+

Samsung rozszerza listę urządzeń, które otrzymają aktualizację Androida do wersji 9. Jednak nie będzie ona jednoczesna dla całego świata.

Samsung dodał do listy aktualizowanych smartfonów modele Galaxy J4, Galaxy J4+ oraz Galaxy J6+. Ich posiadacze będą mogli cieszyć się nowym, odświeżonym interfejsem One UI oraz łatwiejszym dostępem do funkcji. Niestety, południowokoreański producent nie podał dokładnych dat, kiedy aktualizacje zostaną wprowadzone w poszczególnych krajach. Obecnie już można aktualizować Galaxy J6+ można w Niemczech, Iraku oraz Indiach, Galaxy J4+ i Galaxy J4 na Ukrainie, w Panamie, Wietnamie i Tajlandii. Kiedy aktualizacjami zostanie objęta Polska? Tego nie wiemy, ale stopniowo aktualizacja będzie docierać do kolejnych krajów - prawdopodobnie można spodziewać się jej w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Android Pie trafia na Galaxy J4, Galaxy J4+ i Galaxy J6+

Jak możesz sprawdzić, czy dostępna jest aktualizacja systemu na Twoim Galaxy? Wejdź w Ustawienia, wybierz Więcej, a następnie Urządzenie i Aktualizacja oprogramowania. Jeśli aktualizacja będzie dostępna, wybierz Aktualizuj. Jeśli nie będzie jeszcze dostępna, spróbuj za kilka dni. Ponieważ Android Pie to nie tylko usprawnienia funkcji, ale również większy poziom bezpieczeństwa, im szybciej zostanie zaktualizowany system - tym lepiej.