Android TV z nowym interfejsem użytkownika. Nowa aktualizacja dostępna

Google zdecydowało się na odświeżenie interfejsu użytkownika na telewizorach z Android TV. Jakie zmiany wprowadzono i kiedy możesz się ich spodziewać na swoim telewizorze?

Telewizorów z systemem operacyjnym Android TV przybywa z dnia na dzień. W dalszym ciągu najpopularniejszy jest Android TV oparty na Androidzie 9.0 Pie. Coraz częściej pojawiają się już modele oparte o Androida 10.

Odświeżony interfejs Android TV

Odświeżony interfejs Android TV

Google zdecydowało się na aktualizację Androida TV, która przynosi kilka zmian wizualnych. Nowe oprogramowanie dostępne jest już dla najnowszej wersji Chromecasta z Google TV. Wkrótce oprogramowanie trafi na wszystkie telewizory z Android TV.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego
  • Telewizor TCL C64, czyli świetna jakość obrazu w przystępnej cenie

Zaktualizowany Android TV wprowadza zmodyfikowany ekran domowy, który podzielono na trzy zakładki: Dom, Odkrywaj oraz Aplikacje.

Domyślnie telewizory uruchamiać się będą z zakładką Dom. Pokazuje ona interfejs użytkownika znany z dotychczasowej wersji Android TV. Z poziomu tego pulpitu możemy uruchomić często używane aplikacje takie, jak Netflix.

Zakładka Odkryj na podstawie naszych upodobań zaoferuje nam rekomendowane treści z popularnych serwisów takich, jak Netflix, Amazon Prime Video czy YouTube.

Ostatnia zakładka - Aplikacje to menu z zainstalowanymi programami.

Nowa aktualizacja zmieniająca interfejs użytkownika udostępniana jest przez Google i trafi na każde urządzenie z Android TV niezależnie od tego, czy pracuje ono pod kontrolą Androida TV 9.0 czy Androida TV 10.

Nowym interfejsem użytkownika mogą cieszyć się już mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady, Niemiec oraz Francji. Wkrótce oprogramowanie trafi do większej ilości krajów.

Sprawdź najlepsze tanie telewizory z Android TV.

Źródło: neowin.net


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: