Android Things to konkurent Windows 10 IoT Core

Android Things to nowy system Google przeznaczony dla urządzeń z tzw. Internetu Rzeczy (IoT).


Android Things

Podczas I/O 2015 firma Google zaprezentowała projekt o nazwie Brillo. Jego rozwinięcie w postaci wersji developer preview właśnie poznaliśmy. Jest nim platforma o nazwie Android Things.

Android Things: jakie jest jej przeznaczenie?

System Android Things przeznaczony jest na rynek tzw. Internetu Rzeczy. Za jego pomocą Google zamierza ułatwić deweloperom tworzenie rozwiązań dla tej grupy urządzeń, ponieważ jest on zgodny z takimi narzędziami jak Android Studio, Android SDK, usługi Google Play i platforma Google Cloud. W przyszłości Android Things pozwoli też przyjmowanie aktualizacji i poprawek bezpieczeństwa wydawanych przez deweloperów.

Android Things: bezpieczeństwo

Google zapowiada, że w przyszłości Android Things pozwoli też na adaptację aktualizacji i poprawek bezpieczeństwa wydawanych przez deweloperów.

Android Things: Lista wspieranych urządzeń

Obecnie na liście wspieranych przez Android Things urządzeń znalazły się m.in. Intel Edison, NXP Pico, Raspberry Pi 3. Ich kompletną listę znajdziecie na stronie przeznaczonej dla deweloperów.

Windows 10 IoT Core

Na koniec warto dodać, że bezpośrednim konkurentem Android Things jest platforma Windows 10 IoT Core, która, co interesujące, już na początku 2017 roku zaoferuje wsparcie dla Cortany. To zaś oznacza, że niedługo powinniśmy zobaczyć na rynku m.in. lodówki sterowane głosem na co też z pewnością pozwoli z czasem platforma Google.