Android Wear może w przyszłości wspierać iOS i iPhone'a

Zegarki z systemem Android Wear mogą doczekać się w przyszłości wsparcia systemu iOS. Dzięki temu potencjalne grono klientów zainteresowane smartwatchami z oprogramowaniem od Google może się znacznie powiększyć.

Google przygotowało platformę Android Wear, którą najróżniejsi producenci wykorzystują do napędzania urządzeń z kategorii technologii ubieralnej. Niestety ze względu na oparcie jej o system Android, zegarki z oprogramowaniem Android Wear mogą działać tylko w połączeniu ze smartfonami pracującymi z systemem Android, co może być przyczyną ich słabej sprzedaży.

Użytkownicy iPhone'ów, czyli najpopularniejszych telefonów komórkowych świata, poszukując smartwatcha mogą poczekać na Apple Watch lub wybrać zegarki takie jak Pebble i Withings Activite. To się może jednak zmienić w przyszłości. Kod systemu Android Wear wskazuje na to, że deweloperzy z Mountain View pracują nad wsparciem urządzeń z konkurencyjnym iOS.

Moto 360 od Motoroli to jeden z popularniejszych zegarków z systemem Android Wear

Moto 360 od Motoroli to jeden z popularniejszych zegarków z systemem Android Wear

Spekulacje na temat wsparcia przez Android Wear telefonów Apple pojawiały się od bardzo dawna, ale dopiero teraz pojawiły się poszlaki sugerujące, że Google faktycznie nad tym pracuje. Okazało się, że modyfikując oprogramowanie zegarka Motorola Moto 360 można już teraz włączyć wyświetlanie na smartwatchu z Android Wear powiadomień z iPhone'a.

To jeszcze nie wszystko. Odniesienia do współpracy Android Wear z iPhone'm znajdują się w kodzie przygotowany przez Google. Zła wiadomość jest jednak taka, że nawet jeśli gigant z Mountain View wprowadzi oficjalnie wsparcie iOS do Android Wear, to łącząc zegarek działający pod kontrolą oprogramowania Google'a z iPhone'm nie będzie można wykorzystać wszystkich funkcji.

źródło: talkandroid.com