Android dla TouchPada dzięki projektowi TouchDroid

TouchPad nie trafił nawet do naszego kraju, a HP już zapowiedziało, że zaprzestaje prac nad tym tabletem. Jego cenę obniżono do 99 dolarów i dzięki temu w przeciągu weekendu udało się sprzedać prawie całe zapasy tego urządzenia. Szczęśliwi nabywcy uciszą się jeszcze bardziej, gdy dowiedzą się, że zespół deweloperów pracuje nad sposobem wymiany jego systemu webOS na Androida.

Kto kupił tablet otrzymał urządzenie warte dużo więcej niż 99 dolarów, ale takie, który nie będzie już wspierane przez swojego producenta, czyli firmę HP. Również deweloperzy aplikacji działających na webOS powoli szukają innych platform dla dystrybucji swoich produktów i niedługo tablet wyposażony w ten system może stracić wiele ze swojej funkcjonalności.

Okazuje się jednak, że TouchPad za 99 dol. (wersja 16 GB) lub 149 dol. (wersja 32 GB) może okazać się najlepszym tanim tabletem z Androidem. Będzie tak jeśli projekt TouchDroid zakończy się powodzeniem. Jego celem jest sprawienie by TouchPad działał pod kontrolą systemu Android 2.3 Gingerbread. Gdy Google wyda kod źródłowy Androida Ice Cream Sandwich, to grupa odpowiedzialna za projekt zajmie się też nową wersją.

Deweloperzy grupy TouchDroid ostrzegają jednak, że nie wiedzą jak długo potrwa wydanie działającej wersji systemu Android dla TouchPada. Mówią, że będzie to długi proces, radzą nie oczekiwać zbyt wiele i na razie cieszyć się możliwościami jakie daje system webOS. Prace spowalnia m.in to, że nie wszyscy deweloperzy posiadają już swoje egzemplarze tabletu HP.