Android dominuje na rynku smartfonów. Czy ktoś może mu zagrozić?

Android to zdecydowanie najpopularniejszy obecnie system na rynku smartfonów. Czy ktoś może mu wkrótce zagrozić? Tak. Być może uda się to Apple, które za kilka miesięcy zaprezentuje swoje najnowsze dziecko - iPhone'a 5.

Jak wynika z ostatnich badań przeprowadzonych przez firmę Canalys, system może się pochwalić prawie 50-procentowym udziałem w rynku smartfonów. Jest on obecnie najczęściej wykorzystywany w krajach azjatyckich; największy udział posiada w Południowej Korei (aż 85 procent) i Tajwanie (71 procent).

Piper Jaffray, analityk Gene'a Munstera twierdzi jednak, że system Google nie może się czuć bezpieczny, gdyż wkrótce, po premierze najnowszego iPhone'a 5, Apple może podwoić swój udział w rynku smartfonów. Potwierdzają to jego badania, którymi objął grupę posiadaczy smartfonów. Okazało się bowiem, że większość z nich na następny telefon zamierza wybrać Urządzenie Apple. Warto zaznaczyć, że "platformowych uciekinierów" było najwięcej wśród obecnych użytkowników . Co interesujące, również wśród osób posiadających smartfona z Androidem odsetek ten był bardzo duży.

Co takiego jest w smartfonie Apple, że cieszy się on takim zainteresowaniem na całym świecie? Z pewnością połączenie kilku różnych elementów...

Więcej na ten temat znajdziecie w artykule: "Czy Android poczuje wkrótce oddech iOS na plecach?"