Android i TouchWiz zajmują aż 25% pamięci Galaxy S7 w wersji 32 GB

W przypadku Galaxy S7 aż 8 GB pamięci wewnętrznej zostało zagospodarowane przez Samsunga.

Część z nas ma świadomość, że dostępne na rynku smartfony wyposażone w różnej wielkości pamięć wewnętrzną tak naprawdę oferują nam do dyspozycji mniejszą przestrzeń, ponieważ reszta skonsumowana została przez system oraz często niepotrzebne dodatki producenta. W przypadku dostępnych już na rynku modeli jesteśmy w stanie ustalić, ile jest tej wolnej przestrzeni. Inaczej sprawa ma się jeżeli chodzi o smartfony, które dopiero mają trafić do sprzedaży, lub zostały udostępnione w systemie przedsprzedaży.

Samsung Galaxy S7

Z pewnością informacją na ten temat zainteresowane są teraz szczególnie osoby zamierzające kupić smartfon Galaxy S7, lub Galaxy S7 Edge. Na szczęście egzemplarz Galaxy S7 32 GB trafił już do rąk redaktorów serwisu Droid Life. Dzięki temu dowiadujemy się, że...nie jest dobrze. Pierwsze uruchomienie smatfona wykazało bowiem, że aż 25% (8 GB) pamięci wewnętrznej zajmuje system i nakładka TouchWiz Samsunga.

Zobacz również:

  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje! [3.12.2021]
  • Nowy tablet od Samsunga. Co wiemy o Galaxy Tab S7 FE?

Można się ratować kartą

Na szczęście w odróżnieniu od Galaxy S6 tym razem koreański producent zdecydował się na udostępnienie slotu kart pamięci microSD, na której można składować różne pliki (można też przenosić aplikacje pamiętając jednak o zakupie odpowiednio wydajnej karty).