Android rządzi w USA, ale Apple jest blisko

Według najnowszego raportu ComScore, a Stanach Zjednoczonych dominuje system Android, jednak pod względem ilości urządzeń ustępuje pola Apple.

Raport prezentuje stan na dzień 15 maja 2014, więc 1,5 miesiąca wstecz. Według niego urządzenia mobilne posiada ponad połowa mieszkańców USA - na 314 milionów obywateli używa ich 169 milionów osób. Najbardziej rozpowszechnionym systemem jest Android, zainstalowany na 52,1% urządzeń, a drugie miejsce zajmuje iOS - używany na 41,3%. Różnica 9% to sporo, jednak pozostali gracze mają tak małe wyniki, że w praktyce nie liczą się zbytnio - Microsoft osiągnął wynik 3,4%, BlackBerry 2,9%, a poczciwy Symbian 0,2% udziałów w rynku. Firma z Cupertino ma jednak powód do satysfakcji, ponieważ w maju rządziła niepodzielnie w ilości procentowej używanych urządzeń z wynikiem 41,3 %. Sporo za nią znalazł się Samsung, którego urządzenia posiadało 27% użytkowników.

Android rządzi w USA, ale Apple jest blisko

Co z resztą? Produkty LG i Motoroli znalazły się w posiadaniu 6,8 oraz 6,3%, a HTC – 5,4% rynku. W najpopularniejszych aplikacjach mobilnych na iOS oraz Androida bez wielkich zaskoczeń – 76,4% osób posiada Facebooka, niemal 52% Google Play i YouTube, na dalszych miejscach plasują się Google Search, Pandora radio, Google Maps, Gmail i Instagram.