Android w 2015 r.: smartwatche, tanie smartfony Android One, Android TV, Android Auto...

7. Google TV

Podczas I/O 2014 firma Google zaprezentowała platformę Android TV, która zastąpiła mało popularną platformę Google TV. Obecnie bazuje ona na Androidzie 5.0 Lollipop i nie tylko pozwolić ma na dostarczenie Google aplikacji i serwisów bezpośrednio do naszych salonów (przeznaczona jest dla TV i urządzeń set-top-box), ale również pozwalać na łatwiejsze tworzenie współpracujących z nią aplikacji. Nowa platforma Google może w 2015 roku szerzej zaznaczyć swoją obecność, a przynajmniej tak wynika z zapewnień Google. Potwierdzać się zdają to trwające właśnie w Las Vegas targi CES, w trakcie których zaprezentowane zostały korzystające z niej telewizory (w tym 4K) firm Sony, Sharp i Philips.

8. Nowe flagowce

To oczywisty punkt, którego nie mogło zabraknąć na naszej liście. Na początku 2015 roku czołowi producenci powinni zaprezentować swoje nowe flagowe smartfony. Wszystkie spekulacje na ich temat zebraliśmy w artykule "Najbardziej oczekiwane smartfony 2015 roku."

9. Android Auto

Android Auto to platforma zapowiedziana podczas I/O 2014, która zapewnia kierowcy bezpieczny dostęp do wielu funkcji (np. nawigacja GPS). Realizowane jest to min. za pośrednictwem zestawu komend głosowych. W 2015 roku rozwiązanie to powinno zagościć w bardzo wielu modelach samochodów. Warto bowiem dodać, że obecnie skorzystanie z Android Auto zadeklarowało 28 marek samochodów.

10. Android M

Nowa wersja systemu Google prawdopodobnie będzie nosiła oznaczenie kodowe Android M. Powinna zostać udostępniona w październiku/listopadzie. Chociaż jest to chyba najbardziej wyczekiwany przez zwolenników Androida produkt umieścić go na końcu listy ponieważ i tak w 2015 roku tylko nieliczni z nas (najpierw właściciele kolejnego Nexusa) będą mogli liczyć na aktualizację.