Android w końcu zadba o Twoje zdrowie! Oto nowe Google Fit

Google wprowadziło nową aktualizację do Google Fit. System pozwoli gromadzić dane dotyczące zdrowia i kondycji z wszystkich podłączonych do smartfona urządzeń w jednym miejscu. Czy Apple za swoim systemem Apple Health ma się czego bać?

Google zaktualizowało właśnie swoją aktualizację zdrowotną Google Fit. Po wcześniejszej zmianie wyglądu nadszedł czas na implementację nowych funkcji, które mogą sporo namieszać na rynku.

Google Fit
Źródło: PCWorld.com

Google Fit

Źródło: PCWorld.com

Najnowsza wersja aplikacji Google Fit na Androida oraz iOS wprowadza zakładkę Przeglądaj. Nowe menu pozwala gromadzić, przeglądać i analizować dane dotyczące naszego zdrowia i kondycji fizycznej z wszystkich podłączonych urządzeń w jednym miejscu.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [31.03.2023]

Zakładka znajduje się na dolnym pasku pomiędzy wcześniejszymi funkcjami Google Fit. Po przejściu do opcji Przeglądaj możemy zapoznać się z sześcioma kategoriami danych zdrowotnych wraz z towarzyszącymi im ikonkami, które pozwalają na łatwiejsze rozeznanie się w temacie.

Google Fit
Źródło: 9to5google.com

Google Fit

Źródło: 9to5google.com

Z poszczególnych opcji możemy przejść do Sklepu Play, aby pobrać dedykowane aplikacje, które pozwolą nam zapoznać się lepiej z danym tematem.

Poniżej znajdziesz nazwy nowych zakładek wraz z krótkim wyjaśnieniem:

  • Aktywność - dzienny licznik celów, cele tygodniowe, spalone kalorie, stan kondycji kardiologicznej, ilość pokonanych kroków, dystans, ilość minut w ruchu, kadencja kroków, jazdy na rowerze itp.
  • Wymiary ciała - waga ciała, ilość tłuszczu, wzrost
  • Witalność - częstość oddechów, puls, ciśnienie krwi, ilość glukozy we krwi, nasycenie tlenem, temperatura ciała
  • Odżywianie - Ilość spożytych kalorii, nawodnienie
  • Sen - jakoś snu, harmonogram snu, czas trwania snu
  • Śledzenie cyklu

Co ważne Google pozwala na ręczne wprowadzanie danych, a posiadacze iPhone'a mogą pobierać wszystkie dane zdrowotne z Apple Health.

Google Fit
Źródło: 9to5google.com

Google Fit

Źródło: 9to5google.com

Źródło inspiracji: 9to5google.com