Android w najnowszej wersji oznaczonej 4.4.3 KitKat pojawia się w sieci

Od premiery ostatniej wersji mobilnego systemu Google minęło już kilka miesięcy więc lada moment jego twórcy zaprezentują kolejne wydanie. Przed kolejną dużą aktualizacją z nową nazwą kodową ma jednak przyjść jeszcze jedna mała łatka oznaczona mianem Android KitKat 4.4.3.

System Android rozwijany przez Google od kilku miesięcy nie doczekał się żadnej znaczącej aktualizacji i jego najnowsza wersja to 4.4.2 KitKat. Można rozsądnie założyć, że lada moment pojawi się nowa wersja zielonego robota. Po sieci krążą już zrzuty ekranu z ekranu informacji o urządzeniu, gdzie w polu “wersja systemu” widnieje numer 4.4.3, ale nie ma na razie żadnych danych dotyczących tego, czy i jakie nowe funkcje miałby ten system wprowadzić.

Jak donosi serwis Android Police, rozpoczęły się już testy nowej wersji mobilnego systemu. Android 4.4.3, określany też mianem KitKat MR1 rzekomo trafił już do pracowników Google spoza ścisłego kręgu deweloperów rozwijających oprogramowanie Google dla smartfonów i tabletów. W przeciągu kilku tygodni ma trafić na urządzenia zwykłych użytkowników i najpewniej wprowadzi on poprawki wykrytych do tej pory błędów oraz załata luki bezpieczeństwa.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [15.10.2021]
  • Apple Watch Series 7 - ceny, przecieki, oficjalne informacje [17.10.2021]
Android w najnowszej wersji oznaczonej 4.4.3 KitKat pojawia się w sieci

Trzeba jednak pamiętać, że taka mała aktualizacja trafi najpewniej na urządzenia małej grupy użytkowników Androida. Google najpewniej jak zwykle udostępni aktualizację posiadaczom nowych urządzeń z linii Nexus, Google Play Edition oraz dwóch najnowszym telefonów Motoroli. Smartfony i tablety z nakładkami producenta będą mogły o nowym Androidzie zapomnieć.