Android wkrótce nagra wszystkie rozmowy z nieznanymi numerami!

Google pracuje nad nową opcją w aplikacji Telefon, która automatycznie będzie nagrywać połączenia przychodzące od nieznanych numerów.

Aplikacja Telefon od Google preinstalowana jest na wszystkich smartfonach z czystym Androidem oraz wybranych modelach telefonów komórkowych innych producentów. Chodzi między innymi o nowsze modele Xiaomi, które od pewnego czasu korzystają z aplikacji Telefon oraz Wiadomości dostarczanych przez Google.

Smartfon Google Pixel 4
Źródło: techadvisor.co.uk

Smartfon Google Pixel 4

Źródło: techadvisor.co.uk

Program do obsługi połączeń głosowych od pewnego czasu posiada możliwość blokowania nieznanych numerów. Google stale rozwija swoją aplikację. Na początku 2020 roku w niektórych regionach umożliwiono nagrywanie połączeń. Teraz czas na kolejny krok.

Zobacz również:

Google pracuje nad nową funkcją, która pozwoli na automatyczne zapisywanie rozmów przychodzących z nieznajomymi numerami, które nie zostały wcześniej dodane do książki adresowej.

Redaktorzy portalu XDA Developers dotarli do kodu źródłowego w aplikacji Telefon, który wskazuje, że Google pracuje nad nową funkcją nagrywania połączeń.

Nadchodząca funkcja przed aktywacją poinformuje użytkownika o możliwych konsekwencjach prawnych nagrywania połączeń wideo. Dodatkowo przed rozpoczęciem nagrywania - od razu po odebraniu połączenia aplikacja Telefon Google wyda dźwięk, który poinformuje nieznanego nam rozmówcę o rozpoczęciu nagrywania połączenia.

Google pozwoli na swobodne włączania i wyłączanie tej funkcji z poziomu ustawień aplikacji Telefon.

Wyszukiwarkowy gigant nie potwierdził jeszcze oficjalnie, że pracuje nad nową funkcją nagrywania rozmów. W chwili obecnej nie wiemy, kiedy rozwiązanie zostanie wdrożone oraz czy pojawi się Polsce. Z pewnością minie jeszcze wiele tygodni, zanim Google pochwali się nową funkcją.

Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację do Androida 11.

Źródło: androidpolice.com