Android z aktualizacjami przez wiele lat? To możliwe!

Google planuje rozszerzyć wsparcie i zaoferować aktualizacje Androida nawet przez pięć lat. Niestety z opcji tej skorzystają jedynie wybrani użytkownicy.

W świecie smartfonów z Androidem na przestrzeni ostatnich dwóch lat sporo się zmieniło. Producenci zdecydowali się na rozszerzenie wsparcia aktualizacjami. Powoli standardem staje się udostępnianie dwóch wersji rozwojowych Androida oraz poprawek zabezpieczeń przez trzy lata od premiery dla flagowców i średniaków.

Rodzina smartfonów Google Pixel
Źródło: PCWorld.com

Rodzina smartfonów Google Pixel

Źródło: PCWorld.com

Okazuje się, że Google w dalszym ciągu zamierza gonić firmę Apple. W tym miejscu warto przypomnieć, że Apple obecnie oferuje sześcioletnie wsparcie dla użytkowników smartfonów z rodziny iPhone. Najstarsze modele, które jesienią 2021 roku otrzymają system operacyjny iOS 15 to iPhone 6s/6s Plus z końca 2015 roku.

Zobacz również:

  • Mapy Google bez internetu i inne przydatne funkcje [Aktualizacja 25.07.2021]
  • Najlepsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarz Premier; AKTUALIZACJA 14.07.2021]

Wyszukiwarkowy gigant podobnie jak Apple zamierza zaprojektować autorski procesor. Element ten pozwoli firmie dodatkowo wydłużyć wsparcie aktualizacjami dla własnych smartfonów z rodziny Pixel. Pierwszymi urządzeniami z procesorem zaprojektowanym przez wyszukiwarkowego giganta będą modele Pixel 6 oraz Pixel 6 XL. Smartfony te mogą pojawić się na rynku z obietnicą udostępniania aktualizacji Androida przez 5 lat. Taka deklaracja byłaby zupełną nowością na rynku.

Obecnie producenci oferują maksymalnie trzyletnie wsparcie dla swoich urządzeń, a najczęściej smartfony i tablety przestają otrzymywać aktualizacje po około dwóch latach od rynkowego debiutu.

Google planuje lepiej zintegrować sprzęt z oprogramowaniem. Firma skorzysta ze sposobu sprawdzonego przez firmę Apple, które od początku istnienia iPhone'a stosuje w nim specjalnie zaprojektowane procesory.

Informacje o znacznie wydłużonym wsparciu dla smartfonów Google Pixel pojawiły się na stronie Front Page Tech. Na ich potwierdzenie będziemy musieli zaczekać do jesiennej premiery nowych modeli smartfonów Google Pixel.

Sprawdź na jakie smartfonowe premiery 2021 roku warto zaczekać.

Źródło: chromeunboxed.com

Aktualizacja: 09 lipca 2021 11:51