Android z nowym pakietem obowiązkowych aplikacji

Komunikator Duo będzie obowiązkowo instalowany na smartfonach z Androidem.

Producenci smartfonów korzystający z Androida pozwalającego na dostęp do sklepu Google Play muszą przystać na wymagania Google dotyczące obowiązkowego pakietu preinstalowanych aplikacji. Wśród nich jest komunikator Hangouts, którego pozycja jak się zdawało została mocno zagrożona, gdy w maju 2016 roku firma Google zaprezentowała dwa nowe komunikatory: Allo i Duo. Dzisiaj wiemy już, że przypuszczenia te były jak najbardziej zasadne. Internetowy gigant poinformował bowiem właśnie producentów smartfonów, że od 1 grudnia 2016 roku nie muszą oni już instalować Hangouts. W zamian w obowiązkowym pakiecie pojawił się jednak nastawiony na rozmowy wideo prosty, pozbawiony zbędnych wodotrysków komunikator Duo.

Komunikator Duo

Komunikator Duo dostępny jest za darmo w Google Play. Przeznaczony jest dla Androida w wersji 4.1 lub nowszej. Jest on dobrze oceniany (w momencie pisania tego tekstu przyznano mu 4,4 gwiazdki) przez użytkowników. Zdaniem redaktorów wielu branżowych serwisów lepszym zastępstwem dla Hangouts byłby jednak komunikator Allo.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 25.01.2022]

Co z Hangouts?

W odpowiedzi na spekulacje, które pojawiły się po premierze komunikatorów Allo i Duo firma Google zapowiedziała, że nie zamierza uśmiercić platformy Hangouts. Rozwijana ona będzie jednak nie z myślą o użytkownikach indywidualnych ale firmach.