Android z poważnym błędem - wysyła smsy nie tam gdzie chcesz!

Mimo dwóch lat na rynku Android ciągle posiada poważne błędy w wydawałoby się podstawowych funkcjach. Jednym z bardziej dokuczliwych jest ten związany z przypisywaniem złego adresata wiadomości SMS.

Android ciągle posiada problem z wysyłaniem wiadomości SMS. Przekonała się o tym na własnej skórze redakcja Engadget, która odkryła, że zauważony już dawno temu problem ciągle nie został rozwiązany.

System wysyłania wiadomości tekstowych posiadał błędy już w poprzednich wydaniach platformy Android. Okazało się, że także ta najnowsza posiada nienaprawioną, poważną usterkę w systemie wysyłania smsów.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [17.09.2021]
  • Google wypuszcza swoje chipsy? Niecodzienna promocja Pixela 6
  • Znowu! MIUI 12.5 Enhanced psuje POCO F3. Co się dzieje?

Sprawa jest znana twórcom systemu lecz została oznaczona zaledwie jako problem o "średnim priorytecie". Po zainicjowanej m.in. przez Engadget akcji i odzewie wielu internautów zmieniono jej status na "błąd krytyczny". Polega on na wybraniu nie tego adresata wiadomości SMS, którego wskazał użytkownik. Czasem zły adresat widnieje w polu nadawcy jeszcze przed wysłaniem wiadomości, więc po ponownym sprawdzeniu można uniknąć pomyłki.

"Krytyczna" wersja błędu jest jednak dużo poważniejsza. Wysyła wiadomość na inny niż wskazany przez użytkownika numer pomimo, że z poziomu aplikacji do wiadomości tekstowych wszystko wygląda poprawnie. Więcej na temat błędu można dowiedzieć się z oficjalnego forum Google.