Angel of Darkness w sklepach

Wczoraj do sklepów na terenie całej Polski trafiły pierwsze egzemplarze kolejnej odsłony przygód ponętnej Lary Croft pt. Tomb Raider: Angel of Darkness.

Akcja poprzedniej części pt. Last Revelation kończy się śmiercią słynnej pani archeolog, okazuje się jednak, że w niewyjaśnionych okolicznościach... udaje się jej przeżyć. Dotknięta swego rodzaju amnezją Lara budzi się w Paryżu, a obok leżą zwłoki jej mentora Von Croya. Wszystkie poszlaki wskazują na to, że to właśnie ona dokonała zabójstwa. Lara musi więc uciekać przed policją na całym świecie.

Tym razem programiści z Core skupili się bardziej na wątku przygodowym serii i dlatego niektóre poziomy to czyste zagadki detektywistyczne, a w czasie pierwszego poziomu - rozgrywającego się w Paryżu gracz nie będzie musiał nawet wyciągać słynnych pistoletów panny Croft. Kolejne poziomy to już klasyczny Tomb Raider - podziemia stolicy Francji, a nawet wycieczka do Pragi. W grze znajdą się też elementy gry RPG (bohaterowie skaczą z czasem coraz wyżej i biegają szybciej) i znacznie uproszczony system kontroli postaci, w tym - możliwość zaawansowanej walki wręcz z przeciwnikami.

Tomb Raider: The Angel of Darkness została wydana na PC w wersji standardowej (w praktycznym opakowaniu formatu DVD wzbogaconym dodatkowo o eleganckie etui) w cenie 139,90 zł oraz Limitowanej Edycji Kolekcjonerskiej (z dołączoną koszulką i plakatem) w cenie 159,90 zł, a także w wersji na konsolę PlayStation 2, która kosztuje 219,90 zł.

Więcej informacji:

http://www.cenega.pl/gra_opis.php?ID=342