Angielski w pigułce 3.0

Angielski w pigułce to dobry przykład, jak można efektywnie wykorzystać zasoby językowe gromadzone dla podstawowych aplikacji językowych firmy.


Angielski w pigułce to dobry przykład, jak można efektywnie wykorzystać zasoby językowe gromadzone dla podstawowych aplikacji językowych firmy.

Posiadacz Profesora Henry'ego natychmiast dostrzeże pokrewieństwo Pigułki i sztandarowego programu Edgarda. To "młodszy brat" sławnego Profesora, który zawiera porcję wiedzy językowej przystosowaną do potrzeb osoby początkującej lub takiej, która zamierza szybko powtórzyć podstawowe kwestie gramatyczne i słownictwo przed zagranicznym wyjazdem. Angielski w pigułce jest też dobrym repetytorium dla tzw. false beginners, czyli osób, które kiedyś uczyły się języka, ale już sporo zapomniały.

Tematy najważniejsze

Angielski w pigułce 3.0

Program zawiera 16 grup tematycznych, np. Człowiek, Praca, Zakupy, Jedzenie czy Szkoła. W każdym dziale znajdują się: dialog, prezentacje, lista potrzebnych słówek, zdania i wiele rozmaitych ćwiczeń - wszystkim towarzyszą oczywiście nagrania. Oprócz tego w dowolnej chwili można sobie przypomnieć podstawowe zagadnienia gramatyczne oraz sięgnąć do tematycznie zorganizowanego słownika.

Autorzy zwracają uwagę na rozwijanie sprawności językowych związanych z codzienną komunikacją - rozumienie ze słuchu i wymowa. Ćwiczenia są dość różnorodne i wymuszają aktywne podejście do nauki języka. Mimo elementarnego charakteru materiału językowego jest to repetytorium dla starszych uczniów i osób dorosłych.

Kropla dziegciu

Jeśli coś można programowi zarzucić, to może zbyt małą porcję słownictwa - zaledwie ok. 1000 jednostek leksykalnych. Przydałoby się go ze dwa razy więcej, przynajmniej w słownikach tematycznych, co nie wymaga nawet specjalnych zabiegów, gdyż jest brane z bazy Profesora Henry'ego. Znane słowniczki Edgarda są dobrym materiałem ćwiczeniowym, choć akurat w przeciwieństwie do Profesora Henry'ego, nie ma tutaj żadnego narzędzia do powtórek.

Zaletą programu jest niewątpliwie bardzo niska cena oraz minimalne wymagania sprzętowe.

Producent Edgard Multimedia

Informacje:http://www.edgard.com.pl

Cena: 39 zł