Anglicy chcą zakazania gry Modern Warfare 3?

Znana brytyjska gazeta Daily Mail w jednym, ze swoich artykułów obwieściła nadchodzące problemy dla gry Modern Warfare 3. Przynajmniej nad Tamizą. A wszystko z powodu zwiastuna gry, który ujawnił, że gra Activision w jedne z misji rozgrywać się będzie w Londynie podczas ataku terrorystycznego.

Modern Warfare 3

Daily Mail lubi podejmować kontrowersyjne tematy, nie rozumiejąc ich i wydając powierzchowne sądy. Gazeta ma tym razem zastrzeżenia do ataku terrorystycznego na Londyn, która to tematyka ma być drażliwa dla tych, którzy naprawdę przeżyli atak terrorystyczny w angielskiej stolicy. Miał on miejsce 7 lipca 2005 roku. Zginęły wtedy 52 osoby. Według Daily Mail, Anglicy dotknięci tą tragedią już zaczęli nawoływać do zakazania Modern Warfare 3.

Activision odpowiada...

Activision szybko odpowiedziało na zarzuty Daily Mail, broniąc się, że gra Modern Warfare 3 to tylko czysta fikcja, a celem twórców gry nigdy nie było odtwarzanie jakichkolwiek wydarzeń historycznych. Gra dotyczy prawdopodobnie III Wojny Światowej, która przecież jeszcze się nie wydarzyła.

Darmowa reklama dla Modern Warfare 3?

Trudno jednoznacznie powiedzieć czemu bardziej sprzeciwia się Daily Mail - przemocy w Modern Warfare 3 czy też faktu, że jej akcja rozgrywa się w prawdziwych lokacjach Londynu. Wątpliwe, aby gra Activision została zakazana w Anglii, ale twórcy gry w ten sposób zyskali darmową reklamę swojego produktu. A jak wiadomo, kontrowersje zawsze wspomagają sprzedaż gier (i nie tylko).