Anglicy nie znają historii Ameryki!

W związku z premierą gry strategicznej American Conquest firma CDV we współpracy ze Student Pages.com zorganizowała ankietę sprawdzającą poziom wiedzy brytyjskich studentów na temat historii Ameryki.

Wyniki ankiety obnażyły dramatyczny wręcz stan wiedzy młodych Anglików na ten temat. Średnia ocena wszystkich ankietowanych wyniosła 39 procent. W brytyjskim systemie ocen, uzyskanie takiego wyniku równa się ocenie niedostatecznej.

Test wykazał, że 57 procent ankietowanych nie wiedziało, komu kontynent amerykański zawdzięcza swoją nazwę, a 65 procent nie potrafiło wskazać jakie porozumienie wyznaczyło koniec wojny o niepodległość. Aż 15 procent ankietowanych uważało, że Benjamin Franklin wynalazł ekran chroniący przed iskrami z paleniska. Cztery procent respondentów stwierdziła, że zanim George Washington został prezydentem był dyrektorem ZOO. Jeden z respondentów uważał nawet, że nazwa stanu Pensylwania, została nadana na część Hollywoodzkiej gwiazdy Sean'a Penn'a

Komentując wyniki ankiety dyrektor marketingu CDV Leo Zullo powiedział:

"Jesteśmy przekonani, ankietowani studenci uzyskaliby znacznie lepsze wyniki, gdyby wcześniej mieli okazję zagrać w American Conquest."

Przypomnę tylko, że grę rozpoczynamy w chwili odkrycia Ameryki i kontynuujemy ją aż do wybuchu wojny o niepodległość. Gra oferuje ponad 50 misji zebranych w osiem różnych kampanii. W grze dostępne jest 12 różnych nacji w tym m.in. Anglicy, Francuzi, Hiszpanie, Majowie i Inkowie.


Zobacz również