Anglicy skupują stare płyty CD

W Wielkiej Brytanii ruszył nowy serwis internetowy - Musicmagpie.co.uk. Przeznaczony on jest dla osób chcących się pozbyć starych płyt CD z muzyką i przy okazji zarobić parę funtów.

Testowany przez sześć miesięcy serwis Musicmagpie.co.uk ruszył obecnie pełną parą. Dzięki niemu internauci mają możliwość sprzedania niepotrzebnych płyt CD - za każdą mogą uzyskać od 25 pensów do 3 funtów. Wystarczy, że wejdą oni na stronę serwisu i klikną w okno z napisem "Get cash for your old CDs button". Następnie wpiszą w odpowiednie miejsce kody paskowe przeznaczonych do sprzedaży płyt i zatwierdzą na końcu (jeżeli oczywiście odpowiada im uzyskana kwota) całą transakcję (podczas jednej sesji można "wklepać" 250 pozycji). Końcowym etapem jest wysłanie paczki z płytami (nie ponosi się przy tym dodatkowych kosztów) i odebranie w ciągu siedmiu dni (serwis sprawdza jeszcze przesłane CD) czeku z wcześniej ustaloną kwotą.

"W przeciwieństwie do serwisów aukcyjnych, korzystający z naszych usług użytkownik ma możliwość sprzedaży każdej ilości swoich starych płyt i to bez większych problemów oraz kosztów na które narażony byłby sprzedając każdą z nich osobno. Obecnie przeszliśmy fazę testów i planujemy umożliwić naszym klientom w przyszłości sprzedaż starych płyt DVD oraz gier" - powiedział Craig Dawson z serwisu Musicmagpie.co.uk.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że według danych British Phonographic Institute, w Wielkiej Brytanii sprzedało się w tamtym roku 138 milionów albumów oraz 86 milionów singli CD.

Więcej informacji: Musicmagpie.co.uk