Anglik aresztowany za.... posiadanie odtwarzacza MP3

Korzystanie z przenośnego odtwarzacza MP3 może być niekiedy niebezpieczne. Przekonał się o tym niejaki Darren Nixon, który został aresztowany ponieważ ktoś pomylił jego odtwarzacz audio z... pistoletem.

28-letni Darren Nixon to technik w firmie Olympus Engineering. Kilka dni temu po pracy udał się w kierunku przystanku autobusowego, włączając po drodze swój przenośny odtwarzacz MP3 Philipsa. Na jego nieszczęście jeden z przechodniów pomylił urządzenie z pistoletem i powiadomił policję z regionu Staffordshire o podejrzanym osobniku, obnoszącym się z bronią na ulicy. Funkcjonariusze wytropili "gangstera" kamerą miejską i udali się w pościg. Nie przeczuwający niczego Darren spokojnie wsiadł do autobusu i słuchał muzyki nie zauważając jadących za nim samochodów policyjnych. Następnie wysiadł na docelowym przystanku i udał się w kierunku domu. Jakież było jego wielkie zdziwienie gdy zauważył w końcu gestykulującego policjanta, który - jak się okazało po wyłączeniu odtwarzacza - kazał mu podnieść ręce do góry. Nieszczęśnik przeżył jeszcze większy szok gdy podszedł bliżej i dostrzegł w rękach dwóch stróżów prawa broń, towarzyszyły im również dwa psy policyjne.

"Byłem naprawdę zszokowany gdy zobaczyłem broń. Była ona wymierzona we mnie. To naprawdę straszne przeżycie. Nie miałem pojęcia co się dzieje" - tłumaczy Darren Nixon. Darren został aresztowany, pobrano mu odciski palców, próbkę DNA oraz wtrącono do celi. Na szczęście sprawa szybko się wyjaśniła się i został on odwieziony z powrotem do domu. Ma jednak żal do policji gdyż za zaistniałą sytuację nie został nawet należycie przeproszony.

Źródło: DailyMail.co.uk.