Angry Birds 2 - nowa gra Rovio została pobrana 20 mln razy

Kultowa gra Rovio doczekała się wreszcie po latach nowej odsłony. Angry Birds 2 zadebiutowało zaledwie tydzień temu, a już teraz twórcy chwalą się 20 mln pobrań aplikacji ze sklepów z aplikacjami App Store i Google Play.

Angry Birds to jedna z najpopularniejszych marek gier mobilnych, za którą odpowiedzialne jest fińskie studio Rovio. Lata temu Wściekłe Ptaki trafiły do smartfonów i tabletów i zagościły w nich na stałe. Dzięki licznym spin-offom marka Angry Birds stała się rozpoznawalna na całym świecie.

Dopiero teraz jednak, po kilku latach od premiery pierwszej części, wydana została oficjalna kontynuacja. Angry Birds 2 trafiło 30 lipca do sklepów Google Play i App Store. Od tego czasu grę na iPhone'y, iPady oraz smartfony i tablety z systemem Android pobrano już 20 mln razy.

Angry Birds 2 - nowa gra Rovio została pobrana 20 mln razy

Angry Birds 2 - nowa gra Rovio zainteresowała miliony ludzi

Gra niestety dla wielu osób jest rozczarowaniem ze względu na wprowadzony przez Rovio nowy system mikropłatności. Nie zmienia to jednak faktu, że Angry Birds 2 pobrano 20 mln razy w ciągu tygodnia. Pierwsza część gry osiągnęła taki wynik po dziewięciu miesiącach.

Rovio zarobiło mnóstwo pieniędzy nie tylko na samych grach, ale też na zabawkach i innych produktach z logo Angry Birds. Do tej pory wydane zostało kilkanaście gier z wściekłymi ptakami w roli głównej, w tym np. Angry Birds Star Wars, Angry Birds Stella czy Angry Birds Transformers.

Angry Birds 2 do urządzeń z iOS można pobrać ze sklepu App Store. Użytkownicy smartfonów lub tabletów z Androidem mogą znaleźć grę w Google Play. Rovio niestety nie przygotowało wersji do smartfonów z Windows Phone.

źródło: rovio.com