Angry Birds Epic, czyli najnowsza gra RPG od Rovio

Studio Rovio, czyli twórcy legendarnych wściekłych ptaków, udostępniło nową grę na smartfony i tablety z systemami Android, iOS i Windows Phone. Tytuł nosi nazwę Angry Birds Epic i jest pierwszą taktyczną grą RPG w ofercie fińskiej firmy. Gra jak zwykle wygląda bajecznie i jest bardzo grywalna, a sposób rozgrywki przypomina nieco popularną serię Heroes of Might and Magic.

Nowa gra od Rovio nazwana Angry Birds Epic niemal całkowicie odchodzi od formuły znanej z poprzednich odsłon serii fińskiego studia. Podobnie jak wyścigi Angry Birds Go, nowy tytuł należy do zupełnie nowego dla fińskiego studia formuły. Tym razem twórcy zdecydowali się na własną interpretację gatunku turowego RPG.

Fabuła gry Angry Birds Epic jest jak w każdej innej części serii gier tylko pretekstem do pokonywania kolejnych plansz. Zadaniem gracza jest poprowadzenie dzielnych Wściekłych Ptaków do walki przeciwko Złym Świnkom, które porwały drogocenne jaja. Pod kontrolę gracza oddany zostaje z początku jeden ptak, będący wojownikiem, do którego w miarę pokonywania poziomów dołączają towarzysze.

Angry Birds Epic, czyli najnowsza gra RPG od Rovio

Za pomocą zgromadzonych Wściekłych Ptaków gracz toczy turowe walki z coraz potężniejszymi Złymi Świnkami, co pozwala na zdobywanie kolejnych poziomów doświadczenia i lepszego ekwipunku. Angry Birds Epic udostępniono bezpłatnie, ale gra okraszona została popularnymi mikropłatnościami. Na szczęście wykupywanie w grze bonusów nie jest niezbędne do czerpania radości z rozgrywk

Gra Angry Birds Epic dostępna jest na systemy mobilne Google Android, Apple iOS i Microsoft Windows Phone. Można ją pobrać odpowiednio ze sklepów Google Play, App Store oraz Windows Store.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10