Angry Birds Space. Najnowsza część i powiew świeżości.

Angry Birds to najpopularniejsza seria gier na smartfony i tablety. Jej kolejne odsłony dostępne są na wielu różnych systemach, w tym także na Androidzie. Seria znalazła miliony sympatyków na całym świecie, a jej twórcom, czyli studiu developerskiemu Rovio przynosi milionowe zyski. Od dzisiaj można pobrać jej najnowszą część o nazwie Angry Birds Space - a my od rana nie możemy się od niej oderwać!


Długo oczekiwana premiera

Dzisiejszym wydarzeniem dnia jest z pewnością premiera Google Streetview w Polsce, o którym pisaliśmy wcześniej na portalu PCWorld. Na łamach AndroidLife wspominaliśmy także o wersji mobilnej tej usługi dla systemu Android, połączonej z mapami Google. Ale także bardzo ważną dzisiejsza premierą, zwłaszcza dla posiadaczy smartfonów lubujących się w mobilnej rozrywce, są najnowsze Wściekłe Ptaki o nazwie Angry Birds Space. Twórcy przygotowali szeroko zakrojoną kampanię marketingową, w serwisie YouTube pojawiały się zwiastuny przygotowane wspólnie z amerykańską NASA.

Nowa gra to 60 nowych, kosmicznych plansz. Oprócz tego w grze pojawią się także zupełnie nowe ptaki powiększając znaną nam już rodzinkę

Nowa gra to 60 nowych, kosmicznych plansz. Oprócz tego w grze pojawią się także zupełnie nowe ptaki powiększając znaną nam już rodzinkę

Angry Birds Space

Najnowsza gra studia Rovio należąca do tej popularnej serii nosi podtytuł Space. Jak nazwa wskazuje, tytułowe Wściekłe Ptaki wylatują w kosmos, jednak ich cel pozostaje ten sam - odzyskać skradzione jajka przez zielone, Złowrogie Świnki. Aby tego dokonać gracz musi strzelać z procy, jako naboje używając właśnie ptaków. Te zaś muszą zniszczyć wymyślne konstrukcje, które ukrywają zielonych przeciwników. Za dokonywanie zniszczeń przyznawane są punkty, a na koniec poziomu gracz może zyskać od jednej do trzech gwiazdek, w zależności od punktacji. Oprócz tego gracz może znaleźć mnóstwo ukrytych bonusów.

Zmiana reguł gry

Przeniesienie gry do kosmicznych realiów pozwoliło na włączenie do zabawy zmieniającej się grawitacji, a nawet jej braku. Aby osiągnąć maksymalną liczbę punktów trzeba zgrabnie lawirować między polami grawitacyjnymi planet, asteroid i księżyców, a na drodze potrafią stanąć pasy asteroid. Stwarza to dużo nowych możliwości przy projektowaniu plansz, których w grze znajdziecie aż 60. Ich liczba nie robi dużego wrażenia w porównaniu do poprzednich odsłon, ale pewnością można liczyć na szybkie uaktualnienia przynoszące nowe wyzwania. Oprócz samych plansz pojawiają się także nowe ptaki, które powiększają rodzinkę znaną nam z poprzednich serii, z nowymi umiejętnościami i supermocami.

Nasze wrażenia

W grę gramy od samego rana i jest straszliwie wciągająca. Musimy przyznać, że faktycznie wnosi ona powiew świeżości do serii. Poprzednie części nawet mimo kolejnych uaktualnień po pewnym czasie zaczynały się nudzić i być po prostu wtórne. Studio Rovio wybrało idealny czas na odnowienie sposobu rozgrywki. Mechanika nowej gry została nieco zmieniona, pozwala na dużo więcej kombinacji i sposobów na sianie destrukcji w przestrzeni. Grafika w grze nadal jest ładna, kolorowa, urzekająca i komiksowa, ale widać na pierwszy rzut oka, że twórcy przyłożyli się do pracy. Tak jak poprzednie części przywodzi na myśl pierwsze gry z przesympatycznymi robakami w roli głównej: Worms. Pamiętają je z pewnością nieco starsi użytkownicy komputerów stacjonarnych. Jednak sama grafika to nie wszystko, a najważniejsze jest to, że nowa gra jest niesamowicie grywalna - nawet dla osób, które ukończyły już kilkukrotnie wszystkie poprzednie części. Jedynym minusem gry jest dość długi czas pierwszego ładowania, ale o tej niedogodności można zapomnieć już po kilku minutach spędzonych z grą.

Nowe plansze bez grawitacji zmieniają sposób rozgrywki i stanowią wyzwanie

Nowe plansze bez grawitacji zmieniają sposób rozgrywki i stanowią wyzwanie

Seria Angry Birds

Na serię Angry Birds składają się teraz już aż cztery tytuły. Nadal można oczywiście pobierać jej podstawową, oryginalną wersję, ale polecić ją można tylko tym nielicznym osobom, które nie miały do tej pory styczności z serią. Dużo ciekawsze są jej kolejne odsłony. Drugą częścią Angry Birds jest Angry Birds Seasons. Jest ona jak do tej pory najczęściej aktualizowana, i po blisko półtora roku od premiery zawiera już naprawdę mnóstwo plansz, nawiązujących tematycznie głównie do różnych świąt czy też innych wydarzeń na świecie. W Seasons można strzelać ptakami z procy w zimowych klimatach Świąt Bożego Narodzenia, celować w dynie będące symbolem Halloween, czy też brać na cel walentynkowe serduszka. Trzecią częścią gry jest Angry Birds Rio, która nawiązuje do animowanego filmu o tym samym tytule. Posiadała do tej pory najlepszą grafikę ze wszystkich trzech, a do niej także co jakiś czas dodawane są nowe, tematyczne plansze.

Nowe Angry Birds Space to też nowe logo

Nowe Angry Birds Space to też nowe logo

Pobierz Angry Birds Space

Najnowszą wersję wściekłych ptaków możecie pobrać z Google Play Store, oczywiście za darmo. Na platformach takich jak Apple iOS są to gry płatne, a użytkownicy Androida w zamian za jej bezpłatne pobranie byli do tej pory zmuszeni do oglądania reklam w trakcie rozgrywki. Są one na szczęście nieinwazyjne, a gra jest na tyle wciągająca, że nie zwraca się na nie uwagi. Ale tym razem wyjątkowo można zainstalować dwie inne, płatne wersje Angry Birds Space: zwykła w wersji Premium (usuwająca reklamy w cenie ok. 3zł) oraz wersja HD, przeznaczona dla tabletów o wysokiej rozdzielczości (koszt ok. 9zł). Aby pobrać którąś z nich zamiast wersji bezpłatnej, należy udać się na tą podstronę sklepu Google Play.