Angry Birds Star Wars - nowy wymiar zabawy [gameplay]

O Angry Birds słyszał chyba każdy. Sympatyczne ptaszki znane są na całej kuli ziemskiej, a ich przygody nabyły legalnie miliony użytkowników. Najnowsza odsłona to umieszczenie rozgrywki w realiach Star Wars.

Znani z poprzednich odsłon bohaterowie zyskują nowe umiejętności poprzez wcielenie się w bohaterów "Gwiezdnych Wojen". Tak więc oprócz rozbijania własnym ciałem przeszkód Luke potrafi ciąć mieczem - co pozwala na niszczenie grubszych przeszkód oraz odbijanie strzałów z wrogich laserów - Obi-Wan wykorzystuje Moc do odpychania przedmiotów, Han Solo perfekcyjnie strzela ze swojego pistoletu, a Chewbacca jest tak ciężki, że niszczy wszystko swoim cielskiem. Żadnej zmianie nie uległa trzyosobowa ekipa niebieskich ptaszków, która nadal działa tak samo, z tym że w hełmach pilotów Rebelii. Poniżej mój gameplay z rozgrywki.

Trzeba przyznać, że ekipa z Rovio wykonała kawał dobrej roboty, odwzorowując graficznie lokacje i elementy znane z kultowej trylogii. Angry Birds Star Wars nie zawiedzie nikogo, kto bawił się dobrze przy poprzednich grach studia. Jako że część etapów osadzona jest w przestrzeni kosmicznej, musimy mieć na uwadze pola grawitacyjne. Obojętnie jednak od otoczenia, każda plansza wymaga od gracza pomyślenia przed akcją. Wspomniany przez mnie nowy element - Obi-Wan oraz Luke mogą za pomocą swych mocy odbijać strzały - pozwolił na wprowadzenie kolejnych zagadek logicznych. Niejeden poziom wymaga takiego odbicia, aby pocisk sięgnął ważnego celu. W grze nie brak także złotych jajek - pardon, w tym wydaniu są to złote roboty. Ich trafienie umożliwia zabawę na bonusowych planszach i sterowanie R2D2 i C3PO.

Zobacz również:

  • Angry Birds na zegarkach Huawei - nowe tarcze dostępne!
  • Star Wars Knights of the Old Republic Remake trafi na PS5. Zobacz zwiastun

Podsumowując - kawał dobrej roboty. Wprowadzenie nowych umiejętności robii serii na plus.

Wydawca: Rovio
Producent: Rovio
Data wydania: 8 XI 2012
Strona oficjalna: http://angrybirds.com/starwars

Nasza ocena: 8/10