Angry Birds Stella z potwierdzoną datą premiery

Fińskie studio Rovio eksperymentuje wydając nowe gry luźno nawiązujące do swojego pierwszego mobilnego hitu. Najnowszą odsłoną serii ma być Angry Birds Stella, a dzisiaj poznaliśmy datę premiery.

Pierwsze kilka części Angry Birds różniły się głównie pod względem wizualnym. Kolejne odsłony, takie jak Seasons, Rio, Space i Star Wars miały dokładnie ten sam model rozgrywki, jak pierwsze Wściekłe Ptaki polegający na strzelaniu kolorowymi bohaterami z procy w złowrogie świnki. Twórcy serii osiągnęli ogromny sukces, ale postanowili zmienić nieco formułkę gry.

Angry Birds Stella z potwierdzoną datą premiery

Pojawiły się między innymi takie tytuły, jak Bad Piggies, gdzie zadaniem gracza była pomóc świnkom w konstruowaniu wymyślnych pojazdów i pokonywaniu coraz trudniejszych plansz. Kolejnym niecodziennym mobilnym tytułem stało się Angry Birds Go, czyli kolorowe i wciągające wyścigi. Ostatnia odsłona to Angry Birds Epic, będąca osadzoną w świecie Wściekłych Ptaków gra typu RPG.

Na czwartego września tego roku zaplanowana jest premiera kolejnego tytułu. Zwiastuny wskazują na to, że po raz kolejny twórcy szykują nieco inną grę jak do tej pory. W materiałach promocyjnych przedstawione zostały nowe postaci o imionach Gale, Dahlia, Poppy, Willow i Luca, a tytułowa Stella będzie główną bohaterką. Dalsze szczegóły dotyczące gry poznamy już niedługo.

Angry Birds Stella to zresztą nie jedyny tytuł od Rovio, który powstanie w najbliższym czasie. Posiadacze smartfonów i tabletów mogą spodziewać się debiutuje odsłony o nazwie Angry Birds Transformers.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: