Angry Birds Tranformers w końcu trafiło do sklepów z aplikacjami

Seria gier fińskiej Rovio doczekała się kolejnej odsłony powiązanej z inną głośną marką uwielbianą przez dzieciaki. Angry Birds Transformers, bo taką nazwę nosi nowy tytuł, trafiło do sklepu z aplikacjami do systemu iOS. W niedługim czasie pojawi się też wersja na Androida.

Angry Birds to seria gier na smartfony i tablety ciesząca się olbrzymią popularnością na całym świecie. Do tej pory jej twórcy, czyli pochodzące z Finlandii studio Rovio wydało już kilkanaście tytułów nawiązujących do uniwersum Wściekłych Ptaków. Znajdują się w nich kolejne sequele podstawowej wersji o tej samej mechanice oraz gry tylko luźno do niej nawiązujące z innych gatunków.

Angry Birds Tranformers w końcu trafiło do sklepów z aplikacjami

Nowe Angry Birds o podtytule Transformers należą do tej drugiej grupy. Gracz steruje stylizowanymi na Autobody ptakami, które walczą z Decepticonami-świniami. Co ciekawe, tym razem niektóre świnki mogą przejść na stronę gracza. Sama gra jest bardzo dynamiczna i nie polega już na strzelaniu ptakami z procy. Gracz sam stetuje postaciami. Musi biegać, skakać i strzelać do wrogów.

Zobacz również:

  • Uwielbiasz grać na smartfonie? Oto najlepsze kontrolery do telefonu i tabletu w 2023 roku

Nową część Angry Birds mogą ze sklepu z aplikacjami App Store pobrać posiadacze iPhone’ów i iPadów. Właściciele smartfonów i tabletów z systemem Android muszą uzbroić się w cierpliwość, ale za dwa tygodnie Rovio udostępni wersję gry przygotowanych z myślą o ich urządzeniach. Niestety, nie wiemy nic na temat edycji na Windows Phone. Gra w przyszłości ma otrzymywać aktualizacje dodające nowe elementy rozgrywki.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: