Angry Birds Tranformers z pierwszym zwiastunem wideo

Rovio wypuściło do sieci zwiastun kolejnej gry z serii Angry Birds. Nadchodząca odsłona przygotowana zostanie we współpracy z Hasbro, czyli właścicielami marki Transformers. To kolejny raz, kiedy gry fińskiego studia nawiązywać będą do innej marki popkultury.

Angry Birds to popularna gra na smartfony i tablety od fińskiego studia Rovio, która stała się olbrzymim kasowym sukcesem. W ciągu ostatnich kilku lat powstało wiele kolejnych części cyklu. Niektóre z nich kopiowały zręcznościowy system rozgrywki i dodawały do niej nowe elementy (Angry Birds Seasons, Angry Birds Space i Angry Birds Stella), inne z kolei przenosiły Wściekłe Ptaki do tytułów z zupełnie innego gatunku (gra logiczna Bad Piggies, wyścigi Angry Birds Go, gra RPG Angry Birds Epic).

Angry Birds Tranformers z pierwszym zwiastunem wideo

Oprócz tego pojawiły się takie tytuły, jak Angry Birds Rio bazujące na animowanym filmie oraz dwie części Angry Birds Star Wars czerpiące inspirację z Gwiezdnych wojen. Model rozgrywki jest podobny, co w pierwszej części Angry Birds, ale ptaki i plansze są odpowiednio stylizowane. Kolejną częścią serii będzie Angry Birds Transformers, która powstanie we współpracy z Hasbro.

Ptaki w Angry Birds Transformers będą w niej przypominać tytułowe Transformery, w tym np. Optimusa Prime’a i Bumblebee. Ten tytuł może wyróżnić się na tle innych produkcji świeżym spojrzeniem na serię. Co prawda twórcy nie potwierdzili tego oficjalnie, ale zwiastun sugeruje zupełnie nowy gatunek, czyli Tower Defense. Sam zwiastun jest bardzo klimatyczny i przypomina kreskówkę z lat 80-tych odtwarzaną z kasety VHS.