Angry Birds dla tabletów PlayBook wydane. Jest to jakieś pocieszenie...

Właściciele tabletów BlackBerry PlayBook w końcu doczekali się możliwości dołączenia do liczącego miliony osób grona wielbicieli gier z serii Angry Birds.

Tablet BlackBerry PlayBook został wprowadzony do sprzedaży w kwietniu. Pozycjonowany był z początku na groźnego rywala dla Apple iPada. No i na pozycjonowaniu się skończyło.

Firma RIM wypuściła bowiem urządzenie, które można określić jako...niedorobione. Słowo to bowiem idealnie pasuje do tabletu, który nie posiada klienta poczty elektronicznej, kalendarza i menedżera kontaktów. Właśnie te braki były zdaniem RIM główną przyczyną słabej sprzedaży PlayBooka.

Ponadto na słabą sprzedaż z pewnością miała także wpływ zbyt wygórowana cena. Za 7-calowego PlayBooka trzeba było bowiem zapłacić tyle samo co za 9,7-calowego iPada 2.

Oczywiście takie a nie inne wyniki sprzedaży miały swoje kolejne następstwa. Spowodowały bowiem, że RIM trudniej było przekonać do swojej platformy deweloperów. Ponadto kanadyjska firma wręcz utrudniła życie programistom udostępniając im dopiero w październiku SDK dla swojego tabletu.

Nadchodzi potężna aktualizacja

Dopiero w lutym przyszłego roku RIM planuje wydać potężną aktualizację, która ma m.in. uzupełnić wymienione wcześniej braki. Na otarcie łez mamy jednak dla posiadaczy PlayBooka bardzo przyjemną informację. Ich "rozrywkowy" tablet doczekał się bowiem właśnie przeznaczonej dla siebie serii gier Angry Birds firmy Rovio.

Trzy gry - Angry Birds, Angry Birds Seasons i Angry Birds Rio - można już pobierać z BlackBerry App World w cenie 4,99 USD za tytuł.

Na koniec warto dodać, że właściciele iPadów mogli grać w tę kultową grę już dwa lata temu. Ponadto, aby ją kupić, wystarczy, że wysupłają z kieszeni 2 dolary...


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: