Angry Birds doczekają się kolejnej odsłony, tym razem w średniowiecznym klimacie

Rovio nie zwalnia tempa. w serwisie YouTube pojawiła się pierwsza zajawka nowego produktu z logo Angry Birds. Można z niej wnioskować, że chodzi o kolejną grę, która teraz przeniesie graczy w średniowieczne klimaty.

Angry Birds to seria najpopularniejszych gier na urządzenia mobilne. Od premiery pierwszej części, która podbiła serca graczy na całym świecie, pojawiło na bazie sukcesu pierwotnego wydania wiele różnych tytułów. Znajdują się wśród nich kolejne części, w których zmieniły się plansze i postaci, ale pozostała sprawdzona mechanika i oprawa graficzna. Oprócz tego powstały też spin-offy serii w postaci Bad Piggies i Angry Birds Go.

Ostatnimi udanymi grami Rovio były Angry Birds Star Wars oraz Angry Birds Star Wars II. Firma stale wydaje aktualizacje, w których wprowadza nowe elementy do rozgrywki, ale Rovio nie spoczęło na laurach. Wygląda na to, że studio pracuje już nad dwoma kolejnymi odsłonami serii. Jedną z nich jest zapowiadana na drugą połowę tego roku gra Angry Birds Stella, w której bohaterkami będą ptaki płci żeńskiej.

Zobacz również:

  • Jaki kontroler do telefonu i tabletu? Sprawdzamy najlepsze propozycje dla mobilnego gracza

W serwisie YouTube pojawił się zaś półminutowy materiał, który zapowiada zupełnie nowy produkt od Rovio, który wygląda na niezależny od od Angry Birds Stella. Zbroja na teaserze sugeruje, że tym razem studio sięgnie do motywów średniowiecznych. Nie wiadomo jednak, czy będzie to kolejny sequel należący do głównej linii gier Angry Birds, czy jakaś nowa produkcja w stylu wyścigów Angry Birds Go. Biorąc pod uwagę średniowieczną scenerię jest spora szansa na grę z gatunku tower defense.

Wszystkiego dowiemy się jeszcze w tym roku, a gra trafi w pierwszej kolejności do Australii i Kanady.