Angry Birds w kosmosie - efekt współpracy Rovio i NASA

NASA i Rovio połączyły siły! Jeszcze w marcu udostępniona zostanie gra Angry Birds Space, w której wkurzone ptaki powalczą ze świnami w stanie nieważkości.

Angry Birds Space to nowy pomysł na wykorzystanie spektakularnego sukcesu gry. Jak pamiętacie, w Angry Birds, głównym zadaniem gracza jest wyrzucanie z procy ptaków w kierunku świń poustawianych na wielu różnych planszach. Dzięki Space walka przeniesie się do przestrzeni kosmicznej. Trzeba będzie uważać na krążące wokół ciała niebieskie, mikrograwitację itp.. zagadnienia fizyczne i astronomiczne wdrożone do rozgrywki we współpracy z NASA.

"Współpraca rozpoczęła się od prostej wymiany wiadomości na Twitterze. Tematem było to jak ptaki i świnie z Angry Birds zachowywałyby się w przestrzeni" - powiedział David Weaver, rzecznik NASA. "Gry są fajne i zabawne, ale mogą też inspirować i edukować".

Zobacz również:

  • Angry Birds na zegarkach Huawei - nowe tarcze dostępne!
  • Epic Games szaleje z wyprzedażami! Sprawdź jakie gry kupisz taniej
  • Tak wygląda zachód słońca na Marsie

Planowana data premiery Angry Birds Space to 22 marca 2012 r.

Poniżej prezentujemy filmik NASA, pokazujący na przykładzie Angry Birds, jak działa mikrograwitacja i jak prawa fizyczne zadziałają na ptaki i świnie wystrzelone w kosmos ;-)