Animacja na celowniku - messiah:studio workstation

Dzięki nowym wersjom i atrakcyjnej cenie pakiet animująco-renderujący messiah:studio workstation ma szansę na trwałe zagościć nie tylko w studiach filmowych, ale i na domowych komputerach.

Atrakcyjność pakietu messiah:studio workstation polega na połączeniu dużych możliwości animacji i renderowania przy zachowaniu rozsądnej ceny. Zaprezentowana niedawno wersja workstation to kosztująca 299 dolarów zubożona odmiana messiah:studio, dotychczas dostępnego za trzy razy wyższą kwotę. Na szczęście cięcia w programie dotknęły obszarów mniej istotnych dla przeciętnego użytkownika: brakuje możliwości renderowania sieciowego oraz API związanych z hostowaniem animacji i renderowania. Oferując niewiele mniej od pierwowzoru, messiah:studio workstation jest dostępny dla licznego grona amatorów i grafików-freelancerów.

W skład najnowszej wersji messiah:studio wchodzą dwa znane już wcześniej moduły: messiah:animate oraz messiah:render. Oba zyskały spore uznanie użytkowników, korzystali z nich także polscy artyści, m.in. przy animowaniu "Sztuki spadania" Tomka Bagińskiego. Nowa wersja animate oferuje m.in. system zapamiętywania i zarządzania pozami postaci oraz usprawnione narzędzia do automatycznego wiązania szkieletów animacyjnych z obiektami 3D (rigowania).

Istotne poprawki pojawiły się zwłaszcza w zakresie renderowania. Algorytmy Global Illumination zostały zoptymalizowane w takim stopniu, że sceny zawierające dużo obiektów mogą się liczyć nawet do 20 razy szybciej. Usprawniono renderowanie podpowierzchniowych efektów rozproszeniowych (Sub-Surface Scattering). Można kontrolować tekstury za pomocą krzywych i wag oraz teksturować źródła światła. Pojawiła się opcja kontrolowania renderowania wybranych grup obiektów i świateł. Dostępne są nowe szadery: ColorCorrection, Noise, Eye (pozwala symulować specyficzne własności optyczne oczu). Usprawniono renderowanie map nierówności (bump) i odkształceń (displacement).

W messiah:studio workstation wbudowano API do obsługi wtyczek, dlatego jest atrakcyjną alternatywą dla osób zainteresowanych konstruowaniem własnych rozszerzeń.

Cena 299 USD

Więcej: http://www.projectmessiah.com


Zobacz również