Animowany GIF z dowolnego klipu na YouTube? Proszę bardzo!

W sieci pojawiła się ciekawa usługa, za pomocą której każdy może stworzyć animowany GIF z dowolnego klipu w zasobach YouTube. Nie jest wymagana żadna wiedza.

Jak to działa? Genialnie prosto. Użytkownik wybiera film znajdujący się w zasobach serwisu, a następnie w jego adresie wpisuje "gif". Te trzy literki muszą znaleźć się pomiędzy "www." a "youtube". Przykładowo: oryginalny adres klipu to "www.youtube.com/watch?v=aWesoRT". Aby przejść do serwisu, należy zmienić to na "www.gifyoutube.com/watch?v=aWesoRT". Użytkownik zostanie przeniesiony na taką stronę, jaka widnieje na grafice poniżej.

Dalej bardzo prosto - należy wybrać na pasku czasu moment, w którym ma zacząć się GIF, a następnie ustalić jego długość, wybierając ją z rozwijanej listy - od sekundy do dziesięciu. Po wyborze wciska się przycisk "Create GIF" i po chwili powinien on zostać pokazany na kolejnym ekranie. Dwie uwagi - po pierwsze serwery usługi nie działają zbyt szybko i może okazać się, że trzeba będzie chwilę zaczekać. Po drugie - na pierwszym ekranie tak stworzonego GIFa nie da się zapisać standardową opcją z eksploratora Windows "Zapisz obrazek jako..". Należy wybrać za to opcję "Kopiuj adres wideo", wkleić go do paska adresu, a po pokazaniu się strony z oryginalnym filmikiem... cofnąć przeglądarkę raz wstecz. Wówczas ukaże się poniższy widok, który pozwala na normalne zapisanie GIFu na komputerze.

Może brzmi to nieco skomplikowanie, ale po pierwszym użyciu usługi da się do niej przekonać. Miłej zabawy.