Animowany GIF z dowolnego klipu na YouTube? Proszę bardzo!

W sieci pojawiła się ciekawa usługa, za pomocą której każdy może stworzyć animowany GIF z dowolnego klipu w zasobach YouTube. Nie jest wymagana żadna wiedza.

Jak to działa? Genialnie prosto. Użytkownik wybiera film znajdujący się w zasobach serwisu, a następnie w jego adresie wpisuje "gif". Te trzy literki muszą znaleźć się pomiędzy "www." a "youtube". Przykładowo: oryginalny adres klipu to "www.youtube.com/watch?v=aWesoRT". Aby przejść do serwisu, należy zmienić to na "www.gifyoutube.com/watch?v=aWesoRT". Użytkownik zostanie przeniesiony na taką stronę, jaka widnieje na grafice poniżej.

Animowany GIF z dowolnego klipu na YouTube? Proszę bardzo!

Dalej bardzo prosto - należy wybrać na pasku czasu moment, w którym ma zacząć się GIF, a następnie ustalić jego długość, wybierając ją z rozwijanej listy - od sekundy do dziesięciu. Po wyborze wciska się przycisk "Create GIF" i po chwili powinien on zostać pokazany na kolejnym ekranie. Dwie uwagi - po pierwsze serwery usługi nie działają zbyt szybko i może okazać się, że trzeba będzie chwilę zaczekać. Po drugie - na pierwszym ekranie tak stworzonego GIFa nie da się zapisać standardową opcją z eksploratora Windows "Zapisz obrazek jako..". Należy wybrać za to opcję "Kopiuj adres wideo", wkleić go do paska adresu, a po pokazaniu się strony z oryginalnym filmikiem... cofnąć przeglądarkę raz wstecz. Wówczas ukaże się poniższy widok, który pozwala na normalne zapisanie GIFu na komputerze.

Animowany GIF z dowolnego klipu na YouTube? Proszę bardzo!

Może brzmi to nieco skomplikowanie, ale po pierwszym użyciu usługi da się do niej przekonać. Miłej zabawy.