Anna Streżyńska nie będzie już prezesem UKE - czy to koniec pewnej epoki?

Anna Streżyńska, prezes UKE, pod choinkę dostała niezbyt przyjemny prezent - premier zdecydował, że nie będzie już ona więcej szefową Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Czy to koniec pewnej epoki w telekomunikacji?

Anna Streżyńska (po prawej)

Donald Tusk zrobił więc niemiły prezent pod choinkę dla Annie Streżyńskiej. 23 grudnia Michał Boni (minister Administracji i Cyfryzacji) poinformował Annę Streżyńską o zwolnieniu ze stanowiska prezesa UKE. Annę Streżyńską znamy z nieustępliwej walki przeciwko monopolowi Telekomunikacji Polskiej. Jednak razem ze Streżyńską odejdzie też marka TP (w marcu nastąpi rebranding TP na Orange).

Kobieta za kobietę - Gaj zastąpi Streżyńską?

Nowy prezes UKE zostanie powołany do końca stycznia 2012 roku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że największe szanse na fotel prezesa UKE ma Magdalena Gaj, obecnie wiceminister administracji i cyfryzacji w rządzie.

Anna Streżyńska - jak ją zapamiętamy?

Anna Streżyńska została powołana na fotel prezesa UKE przez Kazimierza Marcinkiewicza 8 maja 2006 roku i przez te 5 lat walnie wykazała się niezależnością polityczną i twardą ręką zwłaszcza w walce z monopolowymi praktykami TP.

Anna Streżyńska jako prezes UKE - twarda, kompetentna i apolityczna

Obecna prezes UKE podczas swojej kadencji wykazała się kompetencją i polityczną niezależnością. Nieustępliwa w walce z dominującymi operatorami, zwłaszcza z TP, z pewnością przyczyniła się do zmiany strategii Telekomunikacji Polskiej. Wysokie ceny, utrudnianie działania mniejszych operatorów - z tym musiała sobie poradzić Streżyńska i w dużej mierze jej się udało.

Ministrowie często odchodzą w niesławie - Streżyńska nie ma się czego wstydzić. W mojej opinii zrobiła wiele dobrego dla rynku telekomunikacyjnego - dzięki niej TP nie mogła wykorzystywać swojej dominującej pozycji tak jak to było w przeszłości. M.in. dzięki temu dzisiaj mamy niższe ceny internetu.

Anna Streżyńska nie będzie już prezesem UKE - czy to koniec pewnej epoki?

Anna Streżyńska i Magdalena Gaj

Jaka będzie nowa prezes UKE?

Anna Streżyńska wykonała swoją misję. Czy nowa prezes UE będzie równie twardo obstawała w obronie interesów zwykłych użytkowników i opierała się naciskom wielkich firm telekomunikacyjnych?

Co myślicie o Annie Streżyńskiej i jej kadencji? Czy według Was nowa prezes UKE okaże się równie dobra?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: