Anna Streżyńska odwołana ze stanowiska prezesa UKE

Premier Donald Tusk odwołał Annę Streżyńską ze stanowiska prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, o czym poinformowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Pani prezes pełniła tę funkcję już prawie od sześciu lat.

Anna Streżyńska

Anna Streżyńska jest z wykształcenia prawnikiem specjalizującym się w prawie telekomunikacyjnym. Na stanowisko prezesa UKE została wybrana w 2006 roku na pięcioletnią kadencję. Przedłużyła się ona prawie do sześciu lat, ale w styczniu 2012 roku jej rządy dobiegną końca.

Streżyńska była dosyć kontrowersyjnym prezesem, ale w czasie swojej kadencji doprowadziła do kilku ważnych dla użytkowników zmian. Jej największe sukcesy to obniżka cen internetu oraz rozmów w sieciach komórkowych. Znana była jej walka z Telekomunikacja Polską, która długo nie chciała uznać wyboru pani prezes.

O zmianie na stanowisku prezesa UKE poinformowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w piątek 23 grudnia. Zmiana ma zostać sfinalizowana do końca stycznia 2012 roku. Na stronie MAC czytamy, że minister Michał Boni wyraził wolę dalszej współpracy z ustępującą prezes UKE.

_____

Źródło zdjęcia: Wyborcza.pl